Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Основним пріоритетом розвитку у сфері культури визначено туризм

20 травня 2019 - 16:04

Під час чергового засідання робочої підгрупи Департаменту культури, туризму, національностей та релігій з розробки проекту Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року проаналізовано стан галузі культури та курортно-рекреаційної сфери Запорізької області.

У заході взяли участь директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Владислав Мороко, керівники закладів культури, представники громадськості.

- Запорізька область завжди входила до числа регіонів України, які складають основу її культурного та творчого потенціалу. Аналіз стану справ у галузі за п’ятирічний період підтверджує високий рівень організації праці в закладах і установах, що забезпечують надання культурних послуг, стабільність у створенні єдиного культурного простору  області  завдяки існуючому кадровому потенціалу і в рамках чинної нормативно-правової бази, яка, на жаль, у галузі культури сьогодні недосконала і потребує змін, - зазначив Владислав Мороко.

Посадовець повідомив, що мережа закладів культури клубного типу системи Міністерства культури України включає 410 закладів, 363 клубні заклади у сільській місцевості, 441  заклад культури всіх систем і відомств. Культурно-освітню діяльність клубних закладів області забезпечують 1301 творчий працівник, з яких 50,1 % з фаховою освітою. Є тенденція незначного збільшення кількості клубних працівників, разом з тим, зменшується кількість працівників з фаховою освітою, що свідчить про притік у заклади культури фахівців з інших галузей, які не мають профільної освіти.

За станом на початок року у Запорізькій області діє 474 бібліотеки, з них 204 - у 18 об'єднаних територіальних громадах. Документний фонд складає 7430,62 примірники. Наразі впроваджуються сучасні інформаційні та електронні технології: збільшується кількість автоматизованих робочих місць для читачів, створюються власні електронні бази даних, користувачам надаються нові види бібліотечних послуг більш високої якості, підвищується роль бібліотек як центрів громадського доступу населення до інформації про роботу органів державної влади та місцевого самоврядування, державних електронних послуг.

У Запорізькій області функціонують 25 музейних закладів, 23 з яких комунальні, у тому числі музеї двох національних заповідників. У них зберігається 428187 предметів основного фонду. Щороку ці заклади відвідують близько 550 тис. чоловік, проводиться понад 12 тисяч екскурсій і близько 400 виставок. Протягом 2014-2018 відмічалося збільшення кількості екскурсій, виставок, експонування музейних предметів.

Театрально-видовищними закладами області щорічно проводиться біля 1,8 тисячі вистав та концертів, які відвідують біля 250 тисяч шанувальників театрального та музичного мистецтва, дохід від основної діяльності складає близько 15,0 млн. грн., здійснюється постановка понад 30 прем’єрних театральних вистав щорічно.

У Запорізькій області протягом 2014-2018 років спостерігається збільшення основних показників туристичної галузі. Так, за інформацією Головного управління статистики в Запорізькій області, кількість туристів, які скористалися послугами суб’єктів туристичної діяльності періоду збільшилася з 39010 осіб у 2014 році до 47675 осіб у 2017 році. Проте значно скоротився потік іноземних туристів до області - зі 112 осіб у 2014 році до 26 осіб у 2017 році. За обсягом туристичного збору (за 2018 рік по Україні - 90725,8 тис. грн.) Запорізька область серед регіонів посідає І місце, туристичний збір   якої  складає 4 % від загальної суми.

Перспективним видом  на території регіону є сільський туризм. Про це свідчать статистичні дані щодо кількості сільських садиб. На сьогодні у Запорізькій області налічується 30 закладів, які надають послуги з тимчасового розміщення, харчування, традиційних видів сільськогосподарської діяльності тощо. Проблемним питанням у сфері сільського туризму є відсутність нормативно-правової бази, що унеможливлює повноцінне ведення діяльності у цій галузі.

З метою популяризації місцевих брендів «Запоріжжя туристичне», «Запоріжжя курортне» та «Запоріжжя фестивальне» туристично-рекреаційний потенціал Запорізької області було представлено на міжнародних, всеукраїнських та регіональних туристичних виставках, фестивалях, семінарах, конференціях тощо.

У ході засідання внесено пропозиції щодо пріоритетних напрямів стратегії регіонального розвитку Запорізької області, на їх основі затверджено стратегічну та операційні цілі  Стратегії регіонального розвитку Запорізької області на період до 2027 року.  Основним пріоритетом розвитку  визначено  туризм.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Прозорість у наданні медичних послуг та розбудова безбарʼєрного середовища: в Запоріжжі відбулося засідання Координаційної ради ветеранів війни

Енергосистема в Запорізькій області працює стабільно, – речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти відзначив свій 85-й ювілей

Віталій Безгін: «Держава має захистити не обласні центри та більш заможних, а захисьити, перш за все, громади й мешканців тих територій, що є деокупованими, ураженими та прифронтовими»

Як правильно користуватися пічним опаленням – рекомендації Штабу згуртованих громад

Відбудова чи сертифікати на нове житло – в Запоріжжі вирішують, як допомогти мешканцям пошкоджених будинків

СБУ встановила чергових колаборантів, які організовували фейкові вибори у Бердянському районі

На Хортиці пройшов молебень по останньому кошовому Запорозького козацтва

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 466 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 995-го дня війни

Стартувала друга хвиля програми з навчання та працевлаштування ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин «Разом»