У Запорізькому гуманітарному коледжі філія Державної установи «Центр пробації» в Запорізькій області презентувала підсумки діяльності за 2018 рік. Готовність служби пробації прозоро, публічно і відкрито звітувати про результати своєї роботи свідчить про налаштованість на взаємодію з громадськістю, партнерськими організаціями та владою.
У заході взяли участь представники обласної державної адміністрації, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Донецькій та Запорізькій областях, Апеляційного суду Запорізької області, Прокуратури Запорізької області, Управління превентивної діяльності ГУНП в Запорізькій області, Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області, Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, Управління патрульної поліції в Запорізькій області, керівники уповноважених органів з питань пробації, представники партнерських благодійних організацій «Всеукраїнський благодійний фонд «Перетворення України» у м. Запоріжжя, «Благодійний фонд «Сподівання», «100 % життя. Запоріжжя», а також студенти гуманітарного коледжу Запорізького національного технічного університету.
Службу пробації було створено в 2017 році шляхом реформування кримінально-виконавчої інспекції, яка відповідала за виконання вироків, не пов’язаних із позбавленням волі. У Запорізькій області функціонує філія Державної установи «Центр пробації» як відокремлений структурний підрозділ та 27 уповноважених органів з питань пробації в усіх адміністративно-територіальних одиницях області та м. Запоріжжя.
Серед основних показників роботи у 2018 році відзначено партнерську співпрацю з судами, прокуратурою, поліцією, центрами безоплатної вторинної правової допомоги та іншими учасниками пробаційної діяльності, а також підтримку пробації в громадах.
На сьогодні під наглядовою пробацією уповноважених органів в області перебувають: 3053 особи, звільнені від відбування покарання з випробуванням, 21 засуджений до покарання у виді виправних робіт, 148 засуджених до покарання у виді громадських робіт, 119 засуджених до заборони обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, 49 неповнолітніх суб’єктів апробації, 19 осіб, звільнених від відбування покарання з випробуванням, яким судом визначено виконати заходи, передбачені пробаційною програмою.
Упродовж 2018 року до уповноважених органів з питань пробації надійшло 1922 ухвали суду про складання досудових доповідей.
У рамках виконання Меморандуму щодо правового захисту суб'єктів пробації завдяки роботі дистанційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги за 2018 рік 67 % суб’єктів пробації ознайомлено з послугами безоплатної правової допомоги, 21 % охоплено роботою мобільних офісів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Завдяки співпраці з благодійними та громадськими організаціями створено доступ до своєчасної та якісної діагностики, тестування та консультування на туберкульоз, ВІЛ-інфекції та вірусний гепатит осіб, які перебувають на обліку уповноважених органів з питань пробації.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю