З нагоди підготовки до відзначення сторіччя Федорівського бою відбулося засідання «круглого столу» під головуванням заступника директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександра Зубченка.
За комуністичних часів говорити про ті події суворо заборонялося. Радянські історики цитували лише переможні реляції Михайла Фрунзе про «повний розгром махновських банд». Правду ми змогли дізнатися завдяки монографії Володимира Чопа та Ігоря Лимана «Азовська операція Нестора Махна», яку було видано за сприяння облдержадміністрації.
За словами Володимира Чопа, Федорівський бій 16 грудня 1920 року став однією із найуспішніших битв селянської армії. Після рейду на Бердянськ та розгрому червоних біля с. Андріївка повстанці з боєм зайняли с. Кінські Роздори та захопили багаті трофеї. За кілька годин бійці стали на ночівлю у с. Федорівка. Більшовики під командуванням Р.Ейдемана зосередили в цьому районі чотири бригади та взяли махновців у потрійне кільце. О 5-й годині ранку окупанти почали наступ. Повстанці, які добре знали місцевість, обійшли ворогів Яциковою балкою та атакували з тилу, знищивши два полки та накривши загарбників артилерійським вогнем. У червоних почалася паніка, а частини Кубанської кавалерійської дивізії атакували Заволзьку бригаду. Тим часом біля кургану Могила Піка українці розгромили Киргизьку кавалерійську бригаду та роззброїли дві роти заволзьких стрільців. Через кілька годин, ввівши в оману ворожий ескадрон, воїни Нестора Махна без значних втрат вийшли з оточення.
До дискусії на цьому тему долучилися відомий дослідник махновського руху Іван Кушніренко, директор районного краєзнавчого музею Ірина Садова, сільський голова Володимир Черноус, педагоги, ветерани АТО. За словами директора ліцею Андрія Зеленцова, в одному з приміщень навчального закладу у грудні 1920 року засідала Революційна рада повстанців України – вищий орган управління махновським рухом. Саме тут ухвалили рішення про початок Азовської операції.
Учасники «круглого столу» також побували в місцях, де точилися військові дії, вшанували пам’ять полеглих героїв та вирішили встановити на будівлях місцевої школи і ліцею меморіальні дошки на честь перемоги у Федорівському бою.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю