З нагоди 100-річчя Української революції 1917-1921 років у с.Григорівка Пологівського району відкрито інформаційну дошку на честь встановлення української влади. У події взяли участь заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, заступник голови райдержадміністрації Ірина Півень, ветеран АТО Тимур Книш, школярі та жителі села.
На початку грудня 1917 року в нашому регіоні склалася непроста ситуація. Олександрівська дума засудила Жовтневий переворот у Петрограді та підтримала українську владу. Проте більшовики створювали загони червоної гвардії, без суду кидали людей за грати, грабували заможних жителів. У місцевому самоврядуванні Бердянська, наприклад, домінували російські партії меншовиків та есерів. Депутати негативно оцінювали прагнення Українського народу до національного самовизначення та голосували проти входження Північної Таврії до складу УНР.
Незважаючи на це, 3 грудня 1917 року депутати Новогригорівської волосної ради Бердянського повіту за ініціативи голови Н.Чижа ухвалили рішення про підтримку Центральної Ради та встановлення української влади в селі. За словами доктора історичних наук, професора Володимира Чопа це стало проявом справжньої громадянської мужності на тлі комуністичної загрози з півночі та білої контрреволюції з Дону. Кількома днями раніше аналогічну резолюцію ухвалили у сел. Чернігівка.
На жаль, ми не знаємо подальшої долі учасників тих подій. Незабаром сотні григорівців долучилися до селянської армії Нестора Махна, ходили рейдами по всій Лівобережній Україні, громили денікінців під Гуляйполем, Розівкою та Волновахою, завдали величезних втрат більшовицьким окупантам у ході Азовської операції. Нащадки повстанських сотників і нині живуть у селі.
Пам’ять полеглих борців за волю України учасники зібрання вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю