Подолати бідність, забезпечити здоровий спосіб життя та сприяти благополуччю, забезпечити якість освіти, гендерної рівності, скоротити нерівність усередині країни – усього 17 Цілей сталого розвитку України на 2016-2030 роки затверджено на саміті ООН з питань сталого розвитку.
Для подальшої локалізації визначених Цілей сталого розвитку на обласному рівні та рівні територіальних громад Запорізьким обласним ресурсним центром громад ПРООН проведено обласний семінар «Дні сталого розвитку на Запоріжжі». У заході взяли участь представники об’єднаних громад, фахівці, відповідальні за розробку Стратегій регіонального розвитку райдержадміністрацій та районних рад, викладачі вишів, студенти, представники громадських організацій.
Привітав учасників семінару заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.
- Зараз формується стратегія розвитку не тільки окремих громад, а й усієї області в цілому. Вже розпочався процес формування експертних комісій, які будуть займатися цими питаннями. Сучасні тенденції зумовлюють зміни принципів стратегічного планування. Приміром, якщо раніше планування здійснювалося на найближчі 15 років, то зараз ми не можемо планувати навіть на п`ять років, адже зі швидким розвитком суспільства постійно змінюються завдання, що сприяють реалізації поставлених цілей. Зараз уперше з обласного бюджету виділяються кошти на якісні дослідження, які допоможуть зрозуміти та правильно сформувати стратегію розвитку області. Приємно бачити тут багато керівників громад, все ж таки наразі саме ви краще за інших знаєте, чого потребує територія, - зазначив Едуард Гугнін.
Координатор ПРООН з упровадження ЦСР в Запорізькій області Геннадій Устімов вручив подяки за плідну співпрацю начальнику Управління зовнішніх зносин та ЗЕД облдержадміністрації Артуру Бойко та декану факультету соціології ЗНУ Максиму Лепському. Окрему подяку він передав голові облдержадміністрації Костянтину Брилю за вагомий особистий внесок у справу розбудови української держави на шляху до сталого розвитку.
Упродовж одноденного інтенсиву школи сталого розвитку учасники розглянули, що вже зроблено для досягнення цілей сталого розвитку, а також обговорили індикатори досягнення цілей сталого розвитку. Відбулася також інформаційна сесія щодо стратегічного планування розвитку територій з урахуванням цілей сталого розвитку. Після цього учасники працювали в галузевих групах освіти, медицини, інфраструктури, екології, інновацій, визначаючи основні напрями розвитку цих сфер на місцевому рівні.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю