Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Дороги, відремонтовані починаючи з 2017 року, перебувають у нормальному стані

7 лютого 2019 - 10:32

Під час засідання Уряду 6 лютого 2019 року було розглянуто питання стану українських доріг. Дороги державного значення, які були відремонтовані починаючи з 2017 року, перебувають у нормальному експлуатаційному стані. А от до доріг, які не ремонтувалися 15-20 років, і до доріг, ремонти яких проводить місцева влада, є найбільше претензій у автомобілістів. Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив: ями на таких дорогах мають ліквідовуватись оперативно. На дорогах місцевого значення перевірки стану і ліквідація дефектів мають оперативно проводитись місцевими дорожніми службами, а відповідальність за це лежить на обласних державних адміністраціях.

Як заявив керівник Укравтодору Славомір Новак, за станом на 2016 рік  95% українських доріг перебували у поганому стані. Починаючи з 2017 року ремонти доріг проводились системно,  було якісно відремонтовано близько 7000 км доріг. Двічі на рік проводяться ретельні перевірки якості таких ремонтів. А починаючи з 2018 року всі контракти на середні поточні ремонти передбачають гарантію на такі ремонти не менше п’яти  років, на капітальні ремонти – 10 років. У разі виявлення дефектів виконавець робіт має за власний кошт їх ліквідовувати.

Наразі дороги, відремонтовані державою з 2017 році, не викликають жодних питань стосовно якості. Ці дороги витримали погані погодні умови цієї зими. Але дороги, які не ремонтувались 10-15 років, і дороги, за ремонти яких відповідає місцева влада, руйнуються.

З 11 лютого будуть проводитися масштабні перевірки стану українських доріг ДНТЦ «Дор'якість» - головною організацією, що спеціалізується на контролі якості виконання дорожньо-будівельних робіт. І як тільки дозволятимуть погодні умови, ями на таких дорогах будуть оперативно ліквідовуватись. 

Керівник Укравтодору при цьому наголосив, що аварійний ремонт, так званий «ямковий» – вимушена необхідність, адже кількість доріг, які не ремонтувались іноді десятки років, є значною, і це тимчасові заходи для забезпечення проїзду по них. Але рік від року їх кількість буде зменшуватись поряд з тим, що все більше і більше українських доріг будуть відремонтовані. 

 «Ми з 2017 року почали змінювати систему, наповнювати її ресурсом, аби відновлювати дороги. Зруйновані дороги які? Які не ремонтувалися. А відновлені нами дороги – в нормальному стані. І треба розмежовувати відповідальність – дороги загальнодержавні і місцеві. Найбільше претензій саме до ремонтів комунальних доріг. У нас масштабні завдання на 2019 рік. До 2022 року ми відновимо сполучення між обласними центрами. В контексті відновлення доріг ми вже зробили більше, аніж будь-хто за всі роки незалежності. І зробимо більше» - сказав  Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

 

Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету Міністрів України

Читайте також

Безбар’єрний простір: нові рекомендації щодо споруд цивільного захисту

Реалізація амбітних проєктів та підготовка до опалювального сезону: УВКБ ООН розглядає можливість допомоги прифронтовому регіону

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 11.09.2024

Впродовж доби окупанти 356 разів били по 8 населених пунктах Запорізької області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 930-го дня війни

Гаряча лінія Запорізької ОДА: заступник голови Євген Мироненко відповів на запитання та запити громадян

Запорізька область готується до опалювального сезону і можливого блекауту – завершено перші тендери на закупівлю потужних генераторів

Небезпечна осінь: як уберегти себе від вибухонебезпечних залишків

Державний пакет акцій АТ «ЗАлК» – на приватизаційному аукціоні

«Національний кешбек»: як виробникам та продавцям доєднатися до програми

Національний кешбек: як споживачу стати учасником програми?

Реалізація амбітних проєктів та підготовка до опалювального сезону: УВКБ ООН розглядає можливість допомоги прифронтовому регіону