Представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації взяли участь у семінарі - нараді з питань перевірки призначеної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, який відбувся у Києві за підтримки Світового банку.
Вперше Міністерством соціальної політики України було здійснено масштабну перевірку 80% справ отримувачів державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Перевірка проводилась починаючи з червня 2018 року в рамках реалізації проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», який Мінсоцполітики впроваджує за сприяння Світового банку.
Перевірка мала за мету з’ясувати правильність призначення соціальної підтримки малозабезпеченим сім’ям протягом 2016-2017 років та стан контролю за наданням цього виду допомоги.
Загальний обсяг виявлених порушень з боку спеціалістів місцевих управлінь соціального захисту при наданні соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям склав близько 6 мільйонів гривень (менше 0,3% видатків на надання цього виду допомоги у 2016-2017 роках). З них – понад мільйон гривень було не доплачено отримувачам. Серед тих, кого стосувалися недоплати - особи з інвалідністю та матері з дітьми.
Учасники семінару-наради – представники Мінсоцполітики, обласних структурних підрозділів, регіональні координатори, які брали безпосередню участь у заходах з контролю на місцях, обговорили проблемні питання, що виникають під час призначення та надання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям і контролю за цими процесами.
Зокрема, зверталась увага на необхідності, передусім, врегулювання питання щодо високої завантаженості місцевих спеціалістів, брак кваліфікованих кадрів у системі соціального захисту населення, відсутність у фахівців системи достатніх знань та навичок та необхідність їх технічного та методичного забезпечення тощо.
Також наголошувалось на потребі вдосконалення нормативної бази, що регулює питання призначення та контролю за наданням зазначеної допомоги.
У ході семінару обговорювались пропозиції щодо вжиття практичних заходів з підвищення адресності державної соціальної допомоги та вдосконалення контролю за її наданням, більш широкого залучення до цього представників об’єднаних територіальних громад.
Акцентувалась увага на запровадженні сучасного програмного забезпечення, ефективних технологій, кращій професійній підготовці працівників органів соціального захисту.
У планах Мінсоцполітики – підвищення адресності державної соціальної підтримки найбільш вразливих верств населення, вдосконалення механізмів призначення такої підтримки та дієвого контролю за використанням коштів державного бюджету, що спрямовуються на ці цілі.
З метою досягнення поставленої мети створюється Державна соціальна служба України, як неупереджений професійний орган, одне із завдань якого полягатиме у контролі за дотриманням норм чинного законодавства під час надання соціальної допомоги та соціальних послуг населенню. Рішення про утворення такої служби Уряд ухвалив наприкінці минулого року.
Наразі у рамках спільного зі Світовим банком проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України», Мінсоцполітики розробляє нові підходи та механізми, спрямовані на підвищення ефективності державних програм соціального захисту населення та дієвий контроль за використанням відповідних бюджетних коштів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю