За ініціативи науковців Таврійського державного агротехнологічного університету та за сприяння Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, Мелітопольської міської ради, консультативного супроводу Проектів ЄС «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні», «Мери за економічне зростання», Міністерства міжнародних справ Канади «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) та «Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва» (UHBDP), які давно і плідно співпрацюють з Мелітопольським регіоном, розпочався процес реєстрації географічного зазначення походження бренду «Мелітопольська черешня».
У майбутньому реєстрація географічного зазначення походження «Мелітопольська черешня» надасть споживачу та виробнику чимало переваг, серед них: гарантування якості і безпечності продукції, уникнення фальсифікації та підробок, покращення організації процесу виробництва, розвиток кооперації, створення нових робочих місць, пізнаваність на внутрішньому ринку і розширення експортних можливостей мелітопольської черешні на ринки Європи та всього світу.
За словами заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Олени Ковальової, продукти з географічним маркуванням мають унікальні особливості, пов’язані з їх походженням з певного регіону, відображають неповторні традиції, культурну спадщину та історію України. Така продукція забезпечить перспективи не лише для розвитку локального виробництва, а і для ефективної роботи на зовнішніх ринках, збільшення експортного потенціалу та пізнаваності України як виробника харчової продукції світового рівня.
У Департаменті агропромислового розвитку облдержадміністрації повідомляють, термін реєстрації географічного зазначення походження для мелітопольської черешні може тривати від року до півтора. До співпраці планується залучити широкий загал науковців, виробників, експортерів, представників органів місцевого самоврядування та громадськості.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю