У готелі «Інтурист» відбулась панельна дискусія щодо законодавчих змін у сфері запобігання та протидію домашньому насильству. У заході взяли участь фахівці Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації та представники благодійних організацій, організацій та установ, на яких покладаються функції зі здійснення заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, представники судової влади, інші представники органів виконавчі влади, до повноважень яких належить здійснення заходів у сфері запобігання та протидію домашньому насильству, а також структур на які покладено відповідні функції: служби у справах дітей; уповноважені підрозділи органів Національної поліції України; органи управління освітою; органи охорони здоров’я; центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги; уповноважені органи з питань пробації; центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; центри соціально-психологічної допомоги, територіальні центри соціального обслуговування, інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам.
Захід було ініційовано Запорізькою обласною організацією «Об’єднання психологів та психоаналітиків «Взаємодія» за підтримки Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації.
У період 2017-2018 років в Україні відбулися зміні у законодавстві проти домашнього насильства. Був прийнятий Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», затверджена постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі».
Також набрали чинності зміни до кримінального кодексу України, який доповнено трьома новими статтями. Беручи до уваги зміни до кодексу, особи, схильні до систематичного вчинення домашнього насильства, будуть притягуватися до кримінальної відповідальності.
Під час проведення панельної дискусії були обговорені питання змін у законодавстві з питань запобігання і протидії домашньому насильству, забезпечення ефективного реагування, надання комплексної допомоги та захисту постраждалим від домашнього насильства у Запорізькій області, запровадження механізму міжвідомчої взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії насильству та налагодження роботи спеціалізованих кризових установ для підтримки постраждалих осіб.
Громадською організацією «ТРАП» за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) були створені 6 соціальних відеороликів, які відображають різні види домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Також під час проведення заходу відбулася презентація соціальних роликів та їх обговорення.
На думку фахівців, проблема домашнього насильства і насильства щодо жінок в області стоїть досить гостро. Загалом у Запорізькій області у 2018 році постраждали від домашнього насильства 3980 осіб, з них 87% - це жінки.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю