Під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Едуарда Гугніна відбулося розширене засідання оперативного обласного штабу з координації оздоровчої кампанії 2018 року, під час якого підбито не лише підсумки цьогорічної оздоровчої кампанії, а й напрацьовано пріоритети у роботі на наступний рік.
Цього року на підготовку та проведення оздоровчої кампанії у порівняні з 2017 роком у Запорізькій області було зменшено на 8% обсяги фінансування за рахунок усіх джерел фінансування (2018 – 112 млн. грн.; 2017 – 121 млн. грн.). При цьому видатки з обласного бюджету на оздоровлення дітей зросли на 15% у порівняні з минулим роком; видатки з місцевих бюджетів зросли на 8%, але зменшилися на 22% обсяги фінансування за рахунок позабюджетних коштів.
- Загалом за рахунок усіх джерел фінансування послугами оздоровлення та відпочинку забезпечено близько 102 тисячі дітей шкільного віку, що на 19% менше, ніж торік. Проте основна увага приділяється не лише кількості оздоровлених дітей, а й якості послуг оздоровлення. У зв’язку з проведенням реформи децентралізації в Україні особливо звертаю увагу керівників об’єднаних територіальних громад, які були створені протягом останніх років, на те, що ваше завдання сьогодні - переймати досвід тих територіальних громад, які вже самостійно проводять літню оздоровчу кампанію та здійснюють контроль за діяльністю дитячих таборів. Тому, вважаю, наступного року громади нададуть значно більше коштів на оздоровлення та відпочинок дітей. Ця оздоровча кампанія обійшлася без загибелі дітей, не було епідемій чи масових отруєнь. Проте було виявлено ряд порушень санітарно-гігієнічних умов перебування дітей, якості харчування, норм пожежної безпеки в закладах оздоровлення та відпочинку, що несли загрозу життю і здоров’ю дітей. Усе це необхідно врахувати та ліквідувати недоліки під час оздоровчої кампанії наступного року, - наголосив Едуард Гунін.
Більш детально на проведенні цьогорічної оздоровчої кампанії зупинилася директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Абдурахманова. За її словами, у Запорізькій області проживає 185 тисяч 325 дітей шкільного віку, з них 74 тисячі 525 - діти пільгових категорій, які мають право на оздоровлення за рахунок бюджетних коштів, що становить близько 40% дітей шкільного віку.
На сьогодні послугами оздоровлення та відпочинку фактично забезпечено 49127 дітей пільгових категорій, що становить 26% від загальної чисельності дітей шкільного віку в області. З них послуги оздоровлення отримали 21789 дітей пільгових категорій (12%); послуги відпочинку - 27338 дітей (14%).
У 2018 році забезпечено послугами оздоровлення та відпочинку на 7% більше дітей пільгових категорій, ніж у минулому році (2017 – 45 857 дітей пільгових категорій).
На чергову сесію Запорізької обласної ради виноситься питання щодо збільшення у 2019 році обсягів фінансування на 707,1 тис. грн. для забезпечення дітей пільгових категорій безоплатним проїздом до дитячих центрів упродовж наступного року.
З метою вдосконалення процесу оздоровчої кампанії дітей влітку 2019 року члени оперативного обласного штабу прийняли низку рішень, зокрема забезпечити своєчасне та в повному обсязі фінансування заходів з оздоровлення та відпочинку дітей з місцевого бюджету, у тому числі виділення коштів на придбання путівок тривалістю 21 день для дітей пільгових категорій; забезпечити коштом місцевого бюджету направлення дітей пільгових категорій до дитячих закладів оздоровлення та відпочинку тільки при наявності у останніх дозвільних документів про готовність до прийому дітей, а також свідоцтва про державну атестацію закладу; вжити заходів щодо звільнення дитячих закладів від сплати податку на землю і податку на нерухоме майно; опрацювати з роботодавцями, профспілковими організаціями питання щодо часткової оплати вартості путівок на оздоровлення та відпочинок тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю