Запорізька юстиція вже багато років надає безоплатну первинну правову допомогу у вигляді правової інформації, консультацій, роз’яснень правових питань, складення заяв, скарг правового характеру, надання допомоги забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
Наразі мережа пунктів, де можна отримати фахові безоплатні консультації, розширюється у зв’язку зі збільшенням потреби населення у такій допомозі. Про це повідомляють у Головному територіальному управлінні юстиції у Запорізькій області.
Так, у Запоріжжі та в кожному районі області працює громадська приймальня юстиції. Щовівторка та четверга з 10:00 до 16:00 безкоштовні консультації можна отримати за місцем розташування запорізької юстиції, у приміщеннях відділів державної виконавчої служби, державної реєстрації актів цивільного стану області. Наразі функціонують: громадська приймальня з надання безоплатної первинної правової допомоги; з питань надання юридичної допомоги, безоплатних консультацій щодо вчинення нотаріальних дій; віртуальна громадська приймальня; виїзна громадська приймальня.
Також завдяки такому сервісу, як віртуальна громадська приймальня офіційного Інтернет-сайту запорізької юстиції кожна особа може швидко і безкоштовно отримати консультацію не виходячи з дому. При цьому, просто необхідно зайти в розділ цієї приймальні на головній сторінці сайту та заповнити просту форму подання звернення. Прийом звернень здійснюється цілодобово.
З ініціативи Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області активно працює проект дистанційного консультування населення в режимі он-лайн (Skype-зв'язок) за допомогою бібліотек, налаштованих до сервісів програми «Бібліоміст», і скайп-адрес місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Запорізької області. Особи, які не мають вдома мережі Інтернет, можуть завітати до бібліотек або місцевих центрів безоплатної вторинної правової допомоги та зателефонувати в режимі он-лайн на скайп-адресу Головного територіального управління юстиції у Запорізькій області (zp.minjust) та отримати консультацію від його фахівців юстиції.
Окремо слід зазначити, що у Запоріжжі, Бердянську та Мелітополі працюють місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, а також працюють 17 бюро правової допомоги, які входять до складу цих місцевих центрів (у Більмацькому, Гуляйпільському, Пологівському, Приморському, Чернігівському, Вільнянському, Новомиколаївському, Оріхівському, Василівському, Якимівському, Михайлівському, Кам’янсько-Дніпровському, Веселівському, Токмацькому, Великобілозерському, Приазовському районах та у м. Енергодар). Час їх роботи з понеділка по п’ятницю з 08:00 до 17:00.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю