Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Представники центрів надання адміністративних послуг Запорізької області внесли пропозиції щодо вдосконалення законодавства

23 листопада 2018 - 12:40

За підтримки облдержадміністрації, Всеукраїнської громадської організації «Асоціація Центрів надання адміністративних послуг» та за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відбувся регіональний форум на тему: «Законодавство у сфері надання адміністративних послуг: шляхи вдосконалення». Захід проведено в рамках реалізації шведсько-українського проекту Академії Фольке Бернадотта «Місцеве самоврядування та верховенство права в Україні». До обговорення долучилися представники центрів надання адміністративних послуг міст обласного значення, райдержадміністрацій та об’єднаних територіальних громад області.

На форумі у форматі Світового кафе  розглянуто шість блоків питань: реєстрація майнових прав та земельні питання; реєстрація юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських угруповань; реєстрація місця проживання; реєстрація актів цивільного стану; послуги міграційної служби; соціальні питання.

За результатами роботи учасники регіонального форуму підготували низку пропозицій щодо внесення змін до діючого законодавства у сфері надання адміністративних послуг, які сприятимуть підвищенню якості їх надання та усунуть бюрократичні бар’єри, що перешкоджали співпраці центрів з суб’єктами надання адміністративних послуг.

За даними Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдердаміністрації, на сьогодні в області функціонують 36 Центрів, які за 9 місяців 2018 року надали понад 220 тис. адміністративних послуг, що на  30% перевищує минулорічний показник.

За результатами проведеного опитування, у якому взяли участь понад 6 тисяч відвідувачів, рівень задоволеності роботою ЦНАПів становить 91,3%.

Упродовж року за підтримки обласної влади, програми «U-LEAD з Європою» та програми міжнародного співробітництва GIZ відкрито нові сучасні приміщення центрів у м. Токмак, Токмацькій райдержадміністрації та Веселівській ОТГ. У м. Запоріжжя розпочала роботу нова філія Центру в Шевченківському районі, а у м. Бердянськ створено сім віддалених робочих місць адміністраторів Центру. До кінця року планується відкрити нове приміщення ЦНАП у Розівській райдержадміністрації.

Облдержадміністрацією спільно з GIZ до кінця року буде запроваджено регіональний веб-портал адміністративних послуг Запорізької області, який поєднає всі центри в єдину інформаційну мережу та стане базою для запровадження он-лайн послуг для громадян.

Крім цього, за підтримки GIZ міста обласного значення, а також Чернігівська, Комиш-Зорянська об’єднані територіальні громади, Розівська та Якимівська райдержадміністрації отримали мобільні кейси, за допомогою яких громадяни, які за станом здоров’я обмежені у русі, та люди похилого віку зможуть отримувати адміністративні послуги, не відвідуючи центр.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми