Основу загальнодержавної системи оповіщення цивільного захисту у Запорізькій області складає автоматизована система централізованого оповіщення, яка забезпечує оповіщення жителів п’яти міст обласного значення та 20 районів області.
Як повідомили в Департаменті з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації, основним засобом оповіщення населення є передача мовної інформації з використанням мереж проводового радіомовлення, радіо FМ по програмі УР-1 та двох каналів телебачення «ТВ-5» та «Алекс». Експлуатаційно-технічне обслуговування автоматизованої системи централізованого оповіщення здійснюється фахівцями Запорізької філії ПАТ «Укртелеком» та КП «Укрспецзв’язок», що забезпечує її готовність до використання за призначенням.
Як запевнили у Департаменті, наразі система оповіщення працює надійно. Проте системами сповіщення охоплено всього 73% загальної території області. Перед передачею мовної інформації системою оповіщення цивільного захисту для привернення уваги населення використовуються електросирени. У районах, які малозабезпечені елекросиренами, для оповіщення населення залучаються автомобілі пожежної служби, поліції та автомобілі, обладнані сигнально-гучномовними пристроями.
Система оповіщення підтримується в постійній готовності для оповіщення керівного складу області та населення при загрозі або виникненні надзвичайної ситуації та організації оперативного зв’язку в районах її ліквідації.
Не менш важливою є державна підтримка заходів щодо розвитку та технічної модернізації системи централізованого оповіщення. Розпорядженням Кабінету Міністрів України затверджено Концепцію, відповідно до якої на першому етапі (2018 р.) відбувається розроблення та затвердження нормативно-правових актів та нормативно-технічної документації щодо функціонування та впровадження автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. Уже в новому році передбачається здійснення практичних заходів з розбудови, реконструкції та технічної модернізації загальнодержавної, територіальних та місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій. Фінансування заходів на реалізацію Концепції здійснюється за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів, а також міжнародної технічної допомоги та інших не заборонених законодавством джерел.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю