Асоціація міст України випустила збірку досягнень громад за ІІІ квартал 2018 року. Видання здійснено в рамках Проекту «ПУЛЬС», який реалізується за підтримки USAID.
Отримавши завдяки реформам нові повноваження та ресурси, органи місцевого самоврядування мають можливість спрямовувати збільшені бюджети на покращення комфорту та підвищення якості життя у громадах. У цьому випуску Книги успіхів представлено більше 80 історій, які ілюструють вплив децентралізації на життя громад, серед них є і досягнення громад Запорізької області.
У збірці досягнення громад розділені за рубриками: освіта, охорона здоров’я, місцеві фінанси, енергоефективність, житлово-комунальне господарство, соціальні проекти, адміністративні послуги, організація роботи ради та комунікація із громадою, безпека громад.
Так, серед успіхів громад у рубриці «охорона здоров’я» наведено приклад Гірсівської ОТГ, у якій за рахунок коштів місцевого бюджету та обласної субвенції на розвиток інфраструктури капітально відремонтовано фельдшерсько-акушерський пункт. Крім цього, процедурний, гінекологічний та фізіотерапевтичний кабінети забезпечено всім необхідним обладнанням, а також придбано комп’ютери. У приміщенні також облаштовано санвузол та забезпечено подачу гарячої води.
У Книзі успіхів також є розповідь про масштабну реконструкцію Мелітопольської спеціалізованої школи I-III ступенів №23, якій виповнилося 111 років. Це єдиний заклад у Запорізькій області з функціонуванням білінгвальних класів та вивченням окремих предметів англійською мовою: математики, історії, інформатики, географії та мистецтва. Нині триває реконструкція корпусів школи. Робочим проектом передбачено виконання таких видів робіт: заміну шиферної покрівлі на металочерепицю, заміну дерев’яних віконних блоків на металопластикові, заміну дверей, утеплення фасаду, заміну інженерних мереж, виконання оздоблювальних робіт та благоустрій території . Завершити реконструкцію всіх корпусів планується до кінця 2018 року.
Серед успішних соціальних проектів громад усієї країни на першому місці у цій рубриці знаходиться соціальне таксі для людей з інвалідністю у м. Мелітополь. Нагадаємо, що з липня 2018 року воно працює на регулярній основі. Клієнти можуть безкоштовно скористатися соціальним транспортом двічі на місяць. Поки таксі обслуговує людей з інвалідністю І та ІІ групи з порушенням опорно-рухового апарату, які пересуваються на візках. Функції диспетчерів виконують дві дівчини-волонтерки, які приймають заявки від людей з інвалідністю. Їм та водієві авто за рахунок проекту придбано мобільні телефони.
З успіхами громад у тій чи іншій сфері у ІІІ кварталі поточного року можна ознайомитися в електронному вигляді.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю