До 85-х роковин Голодомору 1932-1933 років Запорізька область долучилася до міжнародної акції «Запали свічку», яка охопила вже 40 країн світу. Мільйони українців, убитих комуністичним режимом, вшановують на всіх континентах.
За участю української діаспори, представників наших посольств і консульств свічки пам’яті запалили в Анкарі, Берліні, Мюнхені, Будапешті, м. Порту та м. Фатіма (Республіка Португалія), Санкт-Петербурзі та Москві, Філадельфії, Вашингтоні, Бостоні, Чикаго, Парижі та багатьох інших містах. У канадському м. Торонто зведено пам’ятник жертвам Голодомору, а в Нью-Йорку відкрито меморіальну дошку на честь видатного юриста, автора Конвенції ООН про Геноцид Рафаеля Лемківа. Дні пам’яті жертв Голодомору встановили в американських штатах Мічіган, Юта, Міннесота, у містах Філадельфія, Сент-Пол, Остін та Майамі.
Як повідомив заступник директора Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації Олександр Зубченко, під гаслом «Україна пам’ятає, світ визнає» у нашому регіоні відбудеться понад 250 меморіальних заходів.
Головною подією стане відкриття пам’ятного знака жертвам Голодомору в с.Новогородківка (колишній Чехоград) Мелітопольського району. Тут увічнять пам’ять членів артілі «Прукопник», які роздавали хліб, рятували односельців від загибелі. Серед «праведників Голодомору» - голова колгоспу Лаврин, член правління І.Кубішта, завгосп Ф.Сербін, комірник Я.Тонішевський, секретар Б.Олучник. У грудні 1932 року всі вони були заарештовані НКВС та засуджені до тривалих термінів заслання. Сьогодні цим людям повернули добре ім’я.
У с.Юріївка Приморського району учні зустрінуться зі свідком Голодомору Миколою Карпенком, 1928 року народження. У с. Салтичія Чернігівського району на кладовищі, де знаходиться 44 поховання жертв Голодомору, 150 учнів запалять свічки пам’яті.
Вшанування жертв голодоморів в Україні триватиме до кінця листопада 2018 року.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю