Небайдужі городяни та громадські активісти, представники влади та місцевого самоврядування долучились до Всеукраїнської акції - масштабної ходи, що присвячена Європейському дню протидії торгівлі людьми.
Основна мета акції «Walk for Freedom/Хода за свобода» полягає у роз’яснені громадянам існування проблеми торгівлі людьми, її основних форм та способи втягнення в експлуатацію, з особливим акцентом на трудову експлуатацію. Свого роду девізом заходу було обрано вираз «Подолаємо рабство крок за кроком».
У Міністерстві соцполітики, що є головним організатором зазначають, акція відбувається одночасно у всіх областях України аби підняти рівень обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширити важливу інформацію про цю проблему та небезпеку, яку вона становить. Цей захід не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка відбувається вже п’ять років поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві. Минулого року до акції приєдналося 400 міст в 50 країнах світу. В Україні в 2018 році до цієї благородної акції долучаються усі обласні центри та міста країни. Небайдужі громадяни вийдуть на вулиці своїх міст аби об’єднати зусилля для подолання хвороби 21-го століття – сучасного рабства.
Зазначений захід відбувся у форматі освітнього комплексу. На площі Фестивальній фахівці соціальних служб продемонстрували для гостей тематичні театралізовані сцени та виступи. Розпочалася мирна акція флешмобом від вихованців творчих студій. З імпровізованою сцени до присутніх звернулись представники Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації, ГУ Національної поліції у Запорізькій області, радник Міністра соціальної політики України з питань внутрішньо переміщених осіб Анастасія Перепелиця. Ведуча Ольга Вакало зачитала декларацію прав людини, після чого головною площею міста прокрокував мирний марш.
Довідково: за оціночними даними Представництва МОМ в Україні за час незалежності 230 тис. українців постраждали від торгівлі людьми. Українці потрапляють в рабство не лише в Україні, але й у Росії, Польщі, інших країнах Європи, Туреччині, США, країнах Центральної Азії та Близького Сходу. Держава вживає заходів з попередження торгівлі людьми та боротьби з нею, притягнення до відповідальності злочинців та надання допомоги постраждалим.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю