Для освітян та представників громад відбувся тренінг «Стратегія розвитку освіти як складова стратегії розвитку ОТГ». У відкритті заходу взяла участь керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.
- Варто пам'ятати, що реформа спрямована на підвищення якості освіти, враховуючи умови навчання. Ця рефома - насамперед для дітей. Надаючи якісну освіту дітям своєї громади, ви таким чином розвиваєте територію. Якщо ми прагнемо залучити інвестора, то йому потрібні фахові працівники. У жовтні на Інвестиційному форумі ви матимете можливість поспілкуватися напряму з інвесторами, почути їх потреби та інтереси, і переконатися, що на освіту в громадах варто робити акцент, - підкреслила Зінаїда Бойко.
Протягом навчання учасники через теорію та практичні заняття дізналися про сам процес стратегічного планування розвитку освіти в громаді, ухвалення рішення про розробку стратегії та створення стратегічного комітету, оцінку ситуації, збір даних і SWOT-аналіз, підготовку операційних завдань, оцінили ризики стратегії та зупинилися на популяризації стратегії серед населення.
- Бачення майбутньої системи освіти в громадах дозволяє більш ефективно вирішувати питання сьогодення. Для цього розробляється стратегія розвитку освіти. Але для її формування необхідно напрацювати спільне бачення, зрозуміти, до чого ми прагнемо. Це можливо через спілкування не тільки освітян між собою, але й з батьками, учнями, керівниками шкіл, головою громади. Головне завдання реформа освіти - це якісні зміни. Нова українська школа за один рік не робиться, бо це нова психологія, нові цінності, нові підходи, які треба втілювати, - зазначила директор Департаменту освіти та науки облдержадміністрації Тетяна Озерова.
Проведення тематичних тренінгів планується протягом усього навчального року.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю