Управліннями Пенсійного фонду України в області здійснюється постійний моніторинг та аналіз показників Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. За його результатами з’ясовано, що кількість осіб, які отримували заробітну плату менше мінімального її розміру у червні 2018 року, склала 5,7 тис. осіб. У порівняні з 2017 роком їх кількість зменшилась на 7,6 тисячі або на 57,3 %. Питома вага цієї категорії застрахованих осіб у загальній середньообліковій чисельності штатних працівників області (424,5 тис. осіб) становить 1,3 %, у той час як у минулому році - 3,1 %.
У ряді територій цей показник більший ніж середньообласний, зокрема у Веселівському районі він становить 4,9 %, Оріхівському – 3,5 %, Мелітопольському – 2,7 %, Гуляйпільському – 2,4 %, м. Мелітополі та Новомиколаївському районі – по 2,2 %.
Неповний робочий час у липні 2018 року по області відпрацювали 36,2 тис. осіб. У порівнянні з липнем минулого року їх кількість зросла на 4,0 тисячі або 12,4 %. У бюджетній сфері чисельність таких працівників збільшилася на 1,7 тис. осіб і за станом на 1 липня склала 7,6 тис. осіб. З них 1,6 тисячі - працівники освіти, 1,9 тисячі – охорони здоров’я та 3,3 тисячі - державне управління й оборона.
У розрізі територій зросла кількість працюючих неповний робочий час у Приазовському районі на 83,0 %, Більмацькому – на 56,8 %, м. Мелітополі – на 34,2 %, Чернігівському районі - на 33,8 %, м.Токмаку - на 32,4 %, Шевченківському районі м. Запоріжжя – на 26,9 %, Запорізькому – на 26,8 %, Токмацькому – на 25,7 %, Кам’янсько -Дніпровському – на 25,0 %, Вільнянському – на 24,6 %.
Разом з тим, в області зменшилася кількість осіб, які виконували роботи за угодами цивільно-правового характеру. Так, у липні цього року їх налічувалось 9,9 тис. осіб, що на 2 тис. осіб або на 17,0 % менше, ніж у липні минулого року. Але в бюджетній сфері кількість таких працюючих збільшилась на 166 осіб або на 16,0 % і склала 1,2 тис. осіб.
З метою виявлення фактів мінімізації розмірів заробітної плати та тіньової зайнятості результати моніторингу відомостей з реєстру застрахованих осіб регулярно направляються органами Пенсійного фонду до головних управлінь Держпраці та Державної фіскальної служби в області для відпрацювання.
За результатами всіх вжитих заходів, за даними Державної фіскальної служби, з початку року легалізовано працю 6 447 працівників, додатково мобілізовано 5,3 млн. грн. єдиного внеску, в тому числі до бюджету Пенсійного фонду – 4,6 млн. грн.
Головою Запорізької обласної державної адміністрації надано доручення головам райдержадміністрацій, міським головам, головам об’єднаних територіальних громад активізувати роботу комісій та робочих груп з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці, легалізації заробітної плати та зайнятості населення.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю