Про це говорили учасники засідання круглого столу з розгляду ситуації з розмитненням товарів і сировини на Запорізькій митниці та наявності проблем, пов’язаних із експортно-імпортними операціями, у якому взяв участь голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. До обговорення питання долучилися взяли директор Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрій Антонов, начальник Запорізької митниці ДФС Олексій Мужев, представники правоохоронних органів та промислових підприємств.
Відкриваючи захід, Костянтин Бриль нагадав, що з 2017 року запроваджено експеримент з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг у разі перевиконання загального обсягу щомісячних показників надходжень митних платежів, який продовжено і в 2018 році.
- У 2016-2017 роках надходили численні звернення від промислових підприємств, які здійснюють експортно-імпортні операції, на незадовільну роботу Запорізької митниці та свавілля її посадових осіб. У результаті Державною фіскальною службою проведено тематичну перевірку Запорізької митниці і на посаді її начальника було поновлено Олексія Мужева, а прокуратурою Запорізької області розпочато кримінальні провадження щодо неправомірних дій працівників Запорізької митниці, розслідування яких на сьогодні тривають. Уже в 2018 році Запорізька митниця продемонструвала позитивний результат: із 200 підприємств, які обслуговувались на території інших митниць, більшість великих промисловців повернулися в зону обслуговування Запорізької митниці, - повідомив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
За словами очільника регіону, на жаль, залишились підприємства, зареєстровані в Запорізькій області, які не працюють із Запорізькою митницею та продовжують обслуговуватися в інших митницях. Це: ТОВ «АЗОВМАСТ», ТОВ «ДМС-ТРЕЙД», ТОВ «ВТО ГРУП», ТОВ «МЕТАЛ РЕКАВЕРІ ГРУП», ТОВ «ЮНІТОН», ТОВ «ІНТЕРПЛАСТМОДЕРН», ТОВ «ФІРМА ДНІПРОКОР», ТОВ «АЗОВ СОЛАР», ТОВ «АГРО-ІМПУЛЬС.М.», ТОВ «ПРЕОБРАЖЕНСЬКЕ».
- Ці підприємства споатили в інших митницях більше 70 мільйонів гривень. І це в той час, коли влада регіону шукає фінансування на відновлення доріг і має змогу перенаправити кошти з митного експерименту на відродження наших автошляхів. Тож хочу наголосити, що не може бути вибіркового патріотизму. Ми маємо разом відновлювати Запорізький край, - наголосив Костянтин Бриль.
У свою чергу, Олексій Мужев повідомив, що в першому кварталі 2018 року Запорізькою митницею до бюджету спрямовано 1 млрд. 947,5 млн. грн., що на 248, 5 млн. грн. більше, ніж в аналогічному періоді 2017 року. Орієнтовний індикативний показник виконано на 120,8%, що дозволило митниці увійти до п’ятірки з найвищим рівнем виконання.
За чотири місяці 2018 року, у порівнянні з антологічним періодом 2017 року, на Запорізькій митниці ДФС збільшено товарообіг, зокрема з імпорту - до 472,2 млн. дол. США (на 61,5 % більше); до бюджету спрямовано 2 млрд. 537 млн. 991,4 тис. грн., що на 466 млн. 513,8 тис. грн. або на 22,5 % більше, ніж за антологічний період 2017 року; на 107 збільшено кількість працюючих на Запорізькій митниці суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності; на 11 випадків зменшилася кількість рішень про коригування митної вартості товарів.
Так, від ПАТ «Дніпроспецсталь» у І кварталі 2018 року збільшилися обсяги митних надходжень у сім разів, від ПАТ «Мотор Січ» - у чотири рази, від ПП «Бізон-Тех 2006» та ПрАТ «Запоріжкокс» - удвічі, від ПрАТ «Запорізький залізорудний комбінат» - на 66,3 %, ПрАТ «Запоріжвогнетрив» - на 65,7 %, ПрАТ «Український графіт» - на 56,4%.
У цьному році на Запорізькій митниці ДФС очікується значний обсяг розмитнення товарів підприємства ТОВ «Юрокейп Юкрейн І» (четвертий квартал – 1 705 000 тис. грн.) та ВП «Запорізька АЕС» (травень – 1 203 315,7 тис. грн., жовтень – 1 287 037 тис. грн., листопад – 1 163 958,4 тис. грн.). Попередньо досягнуто домовленість з компанією МЕТІНВЕСТ щодо її переведення на обслуговування до Запорізької області.
За чотири місяці поточного року Запорізькою митницею перевиконано загальний обсяг щомісячних показників надходжень митних платежів на суму 335,2 млн. грн., до спеціального фонду обласного бюджету вже зараховано 168,7 млн. грн.
На сьогодні погоджено перелік об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування в рамках експерименту з фінансового забезпечення реалізації заходів з розвитку автомобільних доріг загального користування у Запорізькій області на залишок коштів 2017 року у сумі 170 млн. грн., на фінальному етапі погодження - перелік на 168,7 млн. грн.
У 2018 році в рамках митного експерименту були профінансовані з обласного бюджету роботи з поточного ремонту на автомобільній дорозі Н-08 Бориспіль – Дніпро – Запоріжжя (через м. Кременчук) на території Пологівського, Більмацького, Розівського районів підприємством ТОВ «Шляхове будівництво «Альтком» на суму 4,4 млн. грн. (аванс), а також роботи з розбирання та посилення дорожнього одягу на ділянці автодороги Н-08 у Запорізькому районі підрядником ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на суму 55,9 млн. грн. З травня підприємством «Автомагістраль-Південь» розчато роботи з поточного середнього ремонту автомобільної дороги Н-08 (Запоріжжя-Маріуполь) на ділянці дороги від с. Преображенка до м. Оріхів.
За підсумками обговорення учасники круглого столу вирішили рекомендувати прокуратурі Запорізької області прискорити розслідування кримінального провадження щодо порушення законодавства службовими особами Запорізької митниці ДФС. У свою чергу, Запорізькій митниці ДФС рекомендовано вжити заходів для повернення на обслуговування суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, а також сприяти вирішенню проблемних питань суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності при введені з лютого 2018 року обов’язкового проходження всіх видів державного контролю у режимі «єдиного вікна».
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю