На виконання постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Положення про інклюзивно-ресурсний центр» головою облдержадміністрації видано розпорядження «Про створення інклюзивно-ресурсних центрів», яким зобов’язано голів райдержадміністрацій та рекомендовано міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад створити інклюзивно-ресурсні центри шляхом реорганізації психолого-медико-педагогічних консультацій.
За даними Департаменту освіти і науки ОДА, загалом в області заплановано створити 29 інклюзивно-ресурсних центрів. На сьогодні вже прийнято 25 рішень про їх створення. Це по одному в кожному районі міста Запоріжжя: Заводському, Олександрівському, Комунарському, Дніпровському, Вознесенівському, Хортицькому та Шевченківському, а також у містах Мелітополь; Токмак, Бердянськ, в Оріхівській та Гуляйпільській об’єднаних територіальних громадах та районах: Більмацькому, Веселівському, Михайлівському, Розівському, Запорізькому, Мелітопольському, Чернігівському, Приморському (разом з Приморською ОТГ); Пологівському, Якимівському, Василевському, Новомиколаївському та Вільнянському. При цьому, зразком інклюзивно-ресурсного центру в Запорізькій області вважається Мелітопольський міський ІРЦ.
Нині в регіоні триває оснащення створених інклюзивно-ресурсних центрів та ресурсних кімнат. Кошти субвенції для цих цілей мають бути використані у травні – червні 2018 року. Головам райдержадміністрацій та міським головам міст обласного значення доручено до 01.07.2018 завершити роботу щодо облаштування і забезпечення кадрами створених інклюзивно-ресурсних центрів. Оскільки навчання керівників і фахівців інклюзивно-ресурсних центрів розпочинається незабаром, територіям також необхідно визначитися з кандидатурами педагогів, які будуть навчатися.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю