Члени координаційної ради обговорили хід реалізації у 2007 році заходів обласних програм з профілактики наркоманії, ВІЛ-інфекції, туберкульозу, хвороб, що передаються статевим шляхом.
Заступник голови ОДА М. Фролов, відкриваючи засідання, відзначив, що не дивлячись на значну кількість різних заходів, ситуація з поширенням соціально небезпечних хвороб залишається на сьогодні складною.
- Червоне світло асоціальним хворобам ми не змогли, образно кажучи, запалити, - наголосив заступник керівника регіону. – А значить, маємо ще більше зосередити свою увагу на вирішенні цих проблем нині.
Як свідчить статистика, в області зростає кількість хворих на ВІЛ-інфекцію. Найбільше їх зареєстровано у Мелітополі, Якимівському, Михайлівському, Розівському районах. Переважно це ті, хто пристрастився до наркотиків. Наркозалежних в регіоні - більше трьох осіб на 10 тисяч населення. За цим показником область вже кілька років поспіль посідає п'яте місце в Україні.
На цьому сумному тлі втішає лише той факт, що в області нині сповільнились темпи зростання захворюваності на туберкульоз та сифіліс.
Члени координаційної ради вбачають причини низької ефективності заходів з профілактики соціальних хвороб у недостатньому фінансуванні цих програм і просять обласну виконавчу владу сприяти вирішенню проблеми. Зокрема, якнайшвидшому закінченню реконструкції Мелітопольського центру з профілактики та боротьби зі СНІДом, переоснащенню підрозділів служби крові сучасним обладнанням.
Управління у справах преси та інформації