В облдержадміністрації відбулася нарада з приводу виконання Плану заходів щодо впровадження, сертифікації та функціонування систем управління якістю на вітчизняних підприємствах, в установах і організаціях відповідно до національних (міжнародних) стандартів у Запорізькій області на 2018-2020 роки.
Запорізька область має достатній виробничий потенціал для виробництва основних продуктів харчування. Харчова та переробна промисловість області представлена такими галузями як хлібопекарська, кондитерська, м'ясо - молочна, борошномельна, олійно-жирова, рибопереробна, консервна, пивоварна, лікеро - горілчана та безалкогольна.
За даними Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації, виробництвом харчових продуктів у регіоні займаються понад 300 підприємств, серед яких не тільки традиційні підприємства харчової та переробної промисловості, а й сільськогосподарські, підприємства торгівлі, металургії та машинобудування, приватні, підприємці та кооперативи. Питома вага харчової та переробної промисловості в загальному обсязі реалізації промислової продукції області складає 12,1 % і посідає друге місце після металургії.
Для забезпечення високої якості та гарантованої безпеки продуктів харчування підприємства повинні впроваджувати системи управління якістю та безпечністю харчових продуктів. На початок 2018 року в переліку таких підприємств у Запорізькій області налічувалось близько шести десятків виробників харчової продукції.
Для активізації цієї роботи розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено План заходів щодо впровадження, сертифікації та функціонування систем управління якістю на вітчизняних підприємствах, в установах і організаціях відповідно до національних (міжнародних) стандартів у Запорізькій області на 2018-2020 роки.
Планом передбачено проведення низки заходів, спрямованих на зацікавлення переробних підприємств у впровадженні на своїх виробничих потужностях сучасних систем управління якістю та безпечністю харчових продуктів, а також створення для цього сприятливих умов з боку органів державної влади.
Під час наради фахівці обговорили конкретні кроки для виконання Плану. Зокрема, досягнуто домовленості щодо проведення низки нарад та семінарів з представниками підприємств харчової та переробної промисловості області, можливості проведення спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області аудитів уже впроваджених на підприємствах систем управління якістю та безпечністю харчових продуктів.
Довідково:
З 1 січня 2019 року підприємства, які мають справу з тваринницькою продукцією, повинні запровадити системи управління якістю та безпечністю харчових продуктів, що засновані на аналізі ризиків у критичних точках контролю .
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю