Під керівництвом виконуючого обов`язки голови обласної державної адміністрації Валерія Черкаски, за участю заступника голови ОДА Миколи Фролова відбулася робоча нарада з питань увічнення пам'яті жертв та вшанування постраждалих від Голодомору 1932-1933 років.
- Нагадую, що 2008 рік Указом Президента України Віктора Ющенка оголошений Роком пам'яті жертв Голодомору, - наголосив присутнім на нараді представникам райдержадміністрацій, місцевого самоврядування Валерій Черкаска. - Голодомор – це страшна сторінка історії України. На жаль, ця трагедія не оминула і Запорізький край, де найбільше постраждали від голоду жителі Токмацького, Василівського, Новомиколаївського, Бердянського районів. Моральний обов'язок влади - забезпечити належне вшанування пам"яті жертв та постраждалих від Голодомору, відновити історичну справедливість, сприяти утвердженню в суспільстві неприйняття будь-яких проявів насильства.
З цієї метою проводиться робота зі створення Національної книги пам'яті жертв Голодомору. Ця книга міститиме повний перелік імен загиблих від голоду, зокрема, і в нашій області, повідомив посадовець.
Микола Фролов наголосив учасникам наради на необхідності чітко та оперативно виконувати завдання, які сформульовані Президентом України та конкретизовані у заходах облдержадміністрації.
- До 15 квітня поточного року ми повинні надати Інституту національної пам'яті необхідну інформацію про населені пункти області, що постраждали від Голодомору із зазначенням кількості жертв. Залучайте до цієї роботи сільських голів, освітян – всіх тих, хто в змозі кваліфіковано та оперативно виконати цю роботу. До початку червня поточного року ми повинні підготувати обласний том Книги пам'яті, а до 1 жовтня (після врахування зауважень Інституту національної пам'яті) - надрукувати це видання та спрямувати до кожної бібліотеки, учбових закладів, громадських організацій, - поінформував Микола Фролов.
Доктор історичних наук, професор ЗНУ Федір Турченко у своєму виступі роз'яснив учасникам робочої групи з увічнення пам'яті жертв Голодомору методику роботи зі збору документів та усних свідчень постраждалих та їх нащадків, які ляжуть в основу створення Книги пам'яті.
Управління у справах преси та інформації