Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Об’єднані громади впроваджують енергоефективні технології

12 лютого 2018 - 11:41

Питання розвитку інфраструктури об’єднаних територіальних громад та впровадження енергоефективних технологій обговорили представники ОТГ під час семінару «Енергоефективність та енергозберігаючі технології», який відбувся в Запорізькому Центрі розвитку місцевого самоврядування.

- На сьогодні об’єднані територіальні громади багато коштів вкладають у розвиток інфраструктури. При ремонті та будівництві приміщень необхідно враховувати енергоефективні технології. Тому ця тема дуже важлива, – зазначила керівник апарату облдержадміністрації Зінаїда Бойко.

Енергоефективність – це перший крок до економії коштів. Пріоритетну роль відіграє в цьому енергоменеджмент, що передбачає визначення базового рівня енергетичних витрат, скорочення споживання енергоресурів, визначення «зайвих» витрат, заощадження коштів, які у подальшому можуть бути спрямовані на інші об’єкти та цілі. До того ж енергоменеджмент – це впровадження сучасних інструментів керування в громадах.

На думку тренера GIZ Олексія Дяченка, розпочати діяльність у цьому напрямку варто з інвентаризації закладів і установ, провести комплексний аналіз показників. В ідеалі в громаді має бути енергоменеджер. У Веселівській ОТГ, наприклад, його обов’язки виконує заступник голови, а не окрема особа.

Скоротити енергоспоживання до 20% можна за рахунок лише налагодженої енергоефективної експлуатації об’єктів. За словами експерта з упровадження муніципальних послуг Центру Тетяни Бордюг, на 2018 рік Фонд енергоефективності передбачив 2 млрд. грн., з яких 400 млн. грн. будуть спрямовані на «теплі кредити». Здійснити енергоефективні заходи також можна за рахунок субвенцій, власних бюджетних коштів, за допомогою міжнародних фондів. Проте для грантових проектів важливі енергоаудит, енергопаспорт і наявність енергоменеджера в громаді.

Що стосується проектів на фінансування з Державного фонду регіонального розвитку, без наявності енергопаспорта об’єкта та енергоаудиту, за словами Олексія Дяченка, вони отримують низькі бали. До того ж з 1 липня 2019 року енергетична сертифікація стане обов’язковою для адміністративних будівель площею понад 250 кв. м і здійснюватиметься вона за рахунок власника будівлі.

- Велику увагу енергоефективності приділяє Програма «U-LEAD з Європою», тому в рамках проекту «Підвищення спроможності ОТГ щодо впровадження енергетичного менеджменту та покращення надання консультаційних послуг з підвищення енергоефективності» триває підготовка регіональних тренерів з енергоефективності, які допомагають громадам у цьому напрямку. Варто розуміти, що енергоефективність – це не лише економія, але й імідж громади та можливість залучення інвестицій, – зазначив директор Центру Олександр Свистун.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Українці зможуть придбати ліки та медичні вироби за програмою «єПідтримка»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 237 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Діалог влади та бізнесу: на порядку денному – енергонезалежність в умовах воєнного часу

Гранти для ветеранів на відкриття та розвиток власної справи у Запорізькій області: оголошено конкурс

Мелітопольська міська рада підтримала президентський План Перемоги

Гаряча лінія Запорізької ОДА: громадяни отримали відповіді на свої питання

Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 287 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Можливість здобути нову професію: у Запоріжжі з’явиться кулінарний хаб

Підтримка військових, ВПО та постраждалих від війни – пріоритети обласної влади на 2025 рік