Проект програми розвитку лісового фонду Запорізької області на період до 2022 року обговорили фахівці на нараді, яка відбулася під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Олександра Бабаніна.
За словами Олександра Бабаніна, на сьогодні питання збереження полезахисних лісосмуг не врегульовано на державному рівні. Найбільш доцільно було би передати насадження і земельні ділянки державним лісогосподарським підприємствам. Але державні лісогосподарські підприємства вважають за можливе прийняти лісосмуги за умови державного фінансування ряду заходів, у тому числі проведення інвентаризації насаджень, здійснення лісоустрою, закупівлю спецтранспорту, збільшення штату працівників, фінансування заходів по захисту лісосмуг від шкідників, пожеж, догляду та здійснення оздоровчих дій (вирубка, поновлення продувної конструкції тощо). Землі, що зайняті польовими лісосмугами, віднесені до земель запасу як несільськогосподарські угіддя сільськогосподарського призначення. Розпорядження ними здійснює Головне управління Держгеокадастру у Запорізькій області. Об’єднані територіальні громади мають бажання і можливість отримати земельні ділянки під полезахисними лісосмугами у комунальну власність. Для передачі їх у комунальну власність необхідно їх формування за технічною документацією з інвентаризації земель.
Проведення інвентаризації земель, зайнятих полезахисними лісовими смугами, формування земельних ділянок, зайнятих ними, та реєстрація їх у Державному земельному кадастрі дозволить створити інформаційну базу для ведення державного земельного кадастру, знайти землекористувача, врегулювати земельні відносини, раціонально використовувати і охороняти полезахисні лісосмуги.
На думку виконуючого обов’язки директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Андрія Полякова, на сьогодні, з метою використання наявних коштів чи можливостей співфінансування з обласного бюджету, слід визначитися з територіями під полезахисними лісосмугами. Доцільно визначити показову територіальну громаду для проведення інвентаризації, повного оформлення та передачі на її баланс полезахисних лісосмуг.
За підсумками наради вирішено направити запити на адреси об’єднаних територіальних громад області щодо надання пропозицій по проведенню інвентаризації полезахисних лісосмуг, використанню наявних коштів, які надійшли до бюджету громади в порядку відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, та можливостей співфінансування.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю