Департамент освіти і науки облдержадміністрації організував чотириденний семінар - тренінг для вчителів початкових класів щодо упровадження у навчально-виховний процес системи Монтессорі. Заняття провела Марина Родненок, Монтессорі-терапевт Київського міського центру соціальної реабілітації дітей з інвалідністю, старший викладач кафедри ортопедагогіки та реабілітації факультету колекційної педагогіки та психології НПУ ім. Драгоманова.
Перше ознайомлення з системою Монтессорі у рамках упровадження інклюзивного навчання освітян Запорізької області відбулося на тренінгу в серпні 2016 року, організованому Благодійним фондом Порошенка. З того часу системою Марії Монтессорі все більше охоплює запорізьких освітян. За десять днів онлайн реєстрації 215 педагогічних працівників області виявили бажання навчатися і глибше пізнавати альтернативну систему педагогіки.
Марина Родненок говорить, що система Марії Монтессорі є надзвичайно ефективною для навчання дітей з особливостями психо-фізичного розвитку, втричі ефективнішою вона є для навчання дітей з нормою розвитку, і вдесятеро ефективнішою - для навчання здібних і обдарованих дітей.
Підтвердженням цих слів можуть служити досягнення випускників школи Монтессорі, серед яких є розробники системи Google.
По закінченню семінару-тренінгу 64 учасники - вчителі початкових класів з усіх куточків Запорізької області отримали сертифікати та повернулися у свої заклади з ідеями педагогічної системи Монтессорі.
За словами фахівців, педагогічна система Марії Монтессорі – це метод розвитку, заснований на принципах стимулювання мозкової діяльності дитини, який дозволяє їм творчо підходити до пізнання світу. Система отримала офіційне визнання та широке розповсюдження в 110 країнах світу, зокрема Голандії, Індії, Франції, США, Іспанії, Німеччині, Японії, Австралії тощо.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю