Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Планується розробити програму з відновлення та розвитку зрошення в області

15 червня 2017 - 11:50

Відбулося засідання обласної робочої групи з питань координації дій постійно діючих районних оперативних груп з контролю за збереженням меліоративних систем і мереж водопостачання, яке провів заступник голови облдержадміністрації, голова обласної робочої групи Олександр Бабанін.

Незважаючи на діюче розпорядження  «Про забезпечення збереження меліоративних систем і мереж водопостачання», яке ініціював голова облдержадміністрації Костянтин Бриль, та надані  неодноразово протокольні доручення головам районних державних адміністрацій,  рекомендації прокуратурі Запорізької області і Головному управлінню Національної поліції в Запорізькій області, в районах триває незаконний демонтаж меліоративних систем і мереж водопостачання.

Зокрема, у 2016 році на міжгосподарській зрошувальній системі у Веселівському районі був зафіксований факт крадіжки 25 залізобетонних канальних плит вартістю 126 тис. грн.. та 1800 метрів погонних труб меліоративної системи. На місці було виявлено екскаватор, за допомогою якого здійснювався злочин.

Біля села Калинівка Веселівського району зловмисниками було розпочато  роботи по розкраданню зрошувальної мережі, яка знаходиться на балансі Калинівської сільської ради. Підготовлено для незаконного демонтажу 1700 метрів сталевого трубопроводу.

Незважаючи на проведену інвентаризацію і визначення балансоутримувача,  крадіжки внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу продовжуються і в Якимівському районі.

На території Горьківської сільської ради Якимівського району був розпочатий незаконний демонтаж внутрішньогосподарського зрошувального трубопроводу від насосної станції Каховської зрошувальної системи.

На території Охримівської сільської ради невідомі особи  вирили труби зрошувальної системи загальною довжиною 900 метрів, які йшли від магістральної труби, та підготовлено до демонтажу 200 метрів  трубопроводу. Орієнтовна втрата площ поливу становить  180 га.

Подібні випадки відбуваються в усіх районах області, де є зрошення.

- Існуючий стан зрошувальних систем потребує вжиття термінових заходів з модернізації та реконструкції. А це, у свою чергу, вимагає значних фінансових ресурсів. Щоб мати чіткий план дій з відновлення водопостачання на сільськогосподарських землях,  вважаю, потрібно розробити обласну програму з відновлення та розвитку зрошення. У зв’язку з цим головам Василівської, Веселівської, Вільнянської, Мелітопольської, Михайлівської, Пологівської, Токмацької, Чернігівської та Якимівської райдержадміністрацій необхідно розглянути з товаровиробниками району перспективи збільшення площ меліоративних земель та їх фінансової участі у будівництві та ремонтно-відновлюваних роботах зрошувальних систем, - наголосив Олександр Бабанін.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Яскраві меблі, мультимедійні дошки та смачна їжа: як діти навчаються офлайн у Запоріжжі

Україна стане світовим технологічним хабом: Уряд затвердив Стратегію цифрового розвитку WINWIN

Широківська громада Запорізької області долучилася до національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»

Нова ініціатива Мінветеранів: сім’ї полонених або зниклих безвісти ветеранів можуть отримати відомості з ЄДРВВ через ЦНАП

Прямий зв’язок із владою: гаряча лінія Запорізької ОДА у дії

«Створюй тут!»: запуск безкоштовного освітнього проєкту для проактивної молоді

Впродовж доби окупанти завдали 466 ударів по 12 населених пунктах Запорізької області.

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 15.01.2025

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1057-го дня війн

Відновлено централізоване водопостачання для майже 20 тисяч жителів Запорізької області: будівельні роботи із завершення реконструкції водоводу продовжуються

Запрошуємо вас на чергову зустріч за проєктом «Діалог влади та бізнесу»

Реформа МСЕК: у Запорізькій області розпочали роботу 20 команд для оцінювання повсякденного функціонування людини