Це констатував на засіданні обласної комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат заступник голови облдержадміністрації Микола Фролов.
Відкриваючи засідання комісії, М. Фролов зазначив, що в області спостерігається позитивна тенденція щодо погашення боргів із заробітної плати. На перше листопада сума боргу за всіма статистичними групами підприємств склала 24,1 млн. грн. Протягом жовтня вона зменшилась на 800 тисяч гривень. Але вісім територій, навпаки, борги наростили, а значить не виконали протокольних доручень. Їхні керівники запрошені на засідання комісії.
Мелітопольські підприємства, зокрема, АТП 082803 і ВАТ «Рефма» взяли на себе зобов'язання вирішити проблему до середини грудня. Представники Вільнянської та Куйбишевської районних виконавчих органів влади просять прокуратуру втрутитись у справу повернення боргів ТОВ «Велес» (Вільнянськ) та ВАТ «Куйбишевський маслозавод». Керівники зазначених трудових колективів ігнорують будь-які вимоги місцевих органів влади.
Проблемним залишається питання погашення боргів у Токмацькому механічному технікумі. Наданий графік погашення заборгованості фактично не вирішує проблеми, оскільки не гарантує своєчасну виплату поточної заробітної плати.
Залишається складною ситуація щодо відшкодування витрат на виплату пенсій науковим працівникам. Нині 62 підприємства повинні відшкодувати кошти на виплату підвищеного розміру пенсій 1082 науковим працівникам - пенсіонерам. Найбільше зростання заборгованості допущено у Ленінському, Комунарському, Орджонікідзевському районах Запоріжжя. А ВАТ «Орсільмаш» навіть і не розпочинало розраховуватися з боргами.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю