Згідно Закону «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» на будь-якому підприємстві, незалежно від форми власності, повинні працювати 4% інвалідів. Якщо підприємство не дотримується такої квоти, воно платить певну суму адміністративно-господарських санкцій до держбюджету. Кошти акумулюються на рахунках Фонду, а потім використовуються для забезпечення інвалідів роботою, поінформував журналістів Володимир Прокоф'єв.
В області 4672 суб'єкти господарювання повинні виконувати вищезазначений закон. На 3293 підприємствах цих вимог дотрималися.
У нашому регіоні, за словами В. Прокоф'єва, нині працюють понад 18 тисяч людей з фізичними вадами або кожен п'ятий інвалід. Це найвищий показник в країні. Всі, хто бажає мати роботу, звертаються до обласного відділення, де роблять усе можливе, щоб задовольнити їхнє бажання, - запевняє керуючий Фондом.
Без проблем проходить працевлаштування інвалідів на «Запоріжсталі», «Мотор Січі», «Запоріжтрансформаторі». Важче – на КП «Водоканал», «Запоріжкоксі», сталепрокатному заводі.
Запорізьке обласне відділення Фонду та обласний центр зайнятості систематично проводять спільні заходи, спрямовані на активізацію роботи з людьми, котрі мають інвалідність, та з роботодавцями, які пропонують вакансії із зарплатою не менше 1000 гривень. Про допомогу у здобутті тієї чи іншої спеціальності інвалідами турбується сам Фонд. У регіоні діє обласна програма розвитку системи реабілітації та трудової зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю