2 червня 2017 року в районному будинку культури смт. Приазовське відбулося засідання за круглим столом з національно-культурними товариствами в рамках підготовки до фестивалю національних культур “Єдина родина”.
На заході були присутні:
- голова райдержадміністрації Наталія Романенко;
- голова районної ради Олександр Прокопенко;
- президент асоціації національних меншин Запорізької області Науфаль Хамдані;
- провідний методист по роботі з національно-культурними товариствами обласного методичного центру культури і мистецтва Олена Райлян;
- директор краєзнавчого музею, керівник Приазовського районного центру національних культур та суспільної моралі Ірина Політун;
- представники районного українського культурно-просвітницького товариства “Вінок дружби” та албанського національно-культурного товариства “Рузе”.
У Приазовському районі активно працюють 5 національно культурних товариств, а проживають в районі 32 національності. Товариства найчастіше створені там, де засновниками або першопоселенцями стали представники однієї національності.
Так виникли:
- Албанське національно-культурне товариство “Рузе” (с. Гамівка), голова Жанна Береза);
- Албанське національно-культурне товариство “Дарданія” (с. Георгієвка), голова Олена Канарова);
- районне громадське товариство “Русь” (с. Нововасильївка), голова Тетяна Куцова);
- районне українське культурно-просвітницьке товариство “Вінок дружби” (с. Олександрівка), голова Світлана Бєлокур;
- районне болгарське товариство ім. Христа Ботєва (с. Ботієве), голова Людмила Жейнова).
В районі існують загальноосвітні школи, в яких є спеціальні класи з вивчення мови і національної культури. Є самодіяльні та автентичні колективи художньої самодіяльності, які популяризують національні культури народів Приазов’я.
Проведення круглого столу показало, що не формальне, а реальне об'єднання зусиль при підтримці райдержадміністрації, органів місцевого самоврядування, працівників культури і національних представництв різних форм і рівнів у єдиний тандем, сприяє запобіганню будь-яких розбіжностей на національному ґрунті. Кращим прикладом злагодженої діяльності всіх ланок став довгостроковий Етно-соціокультурний проект "Струни Вічності", в рамках якого 2017 рік - рік добросусідства. Заходи цього року стали візитною карткою кожного села з його історією і культурою. В цьому році планується провести чотири різнопланових фестивалів - свято українських пісенних традицій, албанської культури, чайних традицій, гастрономічний фестиваль національний кухонь, а також встановити пам'ятні знаки першопоселенцям албанцям.