У Запорізькому обласному краєзнавчому музеї відбулася презентація оновленого залу «Дніпрогес: підкорення стихії», яку представили учасникам семінару для директорів музеїв та заповідників, проведеного Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації.
Дніпро вище Запоріжжя був перерізаний величезною кількістю кам’яних брил, які утворювали пороги, забори та острівці. Ця обставина унеможливлювала судноплавство і розв’язувати цю проблему почали з початку XVIII ст. Наприкінці століття були побудовані шлюзи та обвідні канали на найбільш проблемних місцях. Однак успіх північноамериканських країн у гідроелектроенергетиці наприкінці ХІХ ст. спонукав до вирішення транспортної проблеми додати ще й розв’язання енергетичної. Запоріжжя було приречене отримати Дніпрогес. І він був створений - інтелектом кращих спеціалістів світу, руками десятків тисяч робітників.
Виставка «Дніпрогес: підкорення стихії» працювала в обласному краєзнавчому музеї з 2005 р. Нині ж реекспонована виставка отримала новий дизайн: металоконструкції та дерево перегукуються з конструкціями палубів та конструктивними особливостями самої Дніпровської гідроелектростанції. Проте головні зміни відбулися в концептуальному підході до сприйняття Дніпровського будівництва та індустріалізації в цілому. До традиційного сприйняття об’єкта як основи розвитку нового міста додається аналіз замовчуваних раніше наслідків цього процесу. Індустріалізація пов’язується з наймасштабнішим у світі штучним голодом. Особлива увага звертається на людей, їхні типажі, умови праці та побуту. Історія Дніпробуду подана у контексті подій у всьому СРСР.
Як видно з експозиції, результатом будівництва Дніпрогесу було підкорення не тільки водної, але й суспільної, людської стихії, коли особиста воля була знищена тимчасовими інтересами неіснуючої на сьогодні держави.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю