Запорізькі соціальні працівники побували з навчальною поїздкою в Румунії, яка організована Фондом Народонаселення ООН в Україні – UNFPA Ukraine. Тема навчання - «Комплексний підхід до попередження та реагування на ґендерно обумовлене насильство для міжвідомчих команд».
Як розповіла начальник відділу оздоровлення, сімейної, ґендерної політики та протидії торгівлі людьми Департаменту соцзахисту облдержадміністрації Ольга Дроздова, перша зустріч делегації відбулася в префектурі муніципалітету Муреш. Префект міста повідомив, що на соціальні послуги виділяється 30 % коштів. Фінансування отримують тільки акредитовані організації. Також навів приклади співпраці з Східноєвропейським інститутом репродуктивного здоров'я, досвіду служби соціальної допомоги в Румунії.
Також у рамках начальної поїздки була організована зустріч з відділом поліції муніципалітету Муреш. Очільник поліції округу разом із командою поліцейських та головний прокурор округу презентували свою роботу у сфері домашнього насильства, навели приклади, а також відповіли на численні запитання української делегації.
За програмою відбулася зустріч у Департаменті соціальної допомоги та захисту прав дітей. Департамент опікується 1841 дитиною, з них 428 виховується у будинках сімейного типу, 431 дитина проживає з асистентами, які фінансуються за рахунок держави. Випадки позбавлення батьківських прав дуже рідкісні в Румунії, бо необхідною умовою для цього є відмова від прав на опіку всіх родичів дитини до четвертого коліна
У місті Тиргу - Муреш функціонує мобільна команда на випадки насильства цілодобово.
Учасники делегації відвідали тренувальні кімнати в мобільній службі медичної допомоги, де майбутні парамедики – фельдшери навчаються та
здають іспит. Варто відмітити те, що діють тренувальні кімнати, які повністю імітують критичну ситуацію. Разом з тим, пройти тренінги та отримати навички з надання невідкладної допомоги можуть пройти всі охочі.
Українська делегація ознайомилася з дуже цікавим досвідом роботи диспетчерської служби. В команді служби чергування триває 12 годин. До складу служби входять представники поліції, пожежної служби, соціальних служб, які спільно аналізують випадок та приймають рішення про направлення відповідних служб на виклик.
Начальник диспетчерської служби керує рухом представників служб, що в свою чергу дає можливість на місце виклику прибути фахівцям, які надають послуги комплексно.
За словами Ольги Дроздової, досвід цієї навчальної поїздки є дуже важливим для використання у роботі з попередження та реагування на ґендерно обумовлене насильство для міжвідомчих команд.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю