Голова облдержадміністрації Костянтин Бриль провів засідання комісії з розгляду інцидентів, що трапилися 9 травня в Запорізькій області. Захід відбувся за участю представників виконавчої влади, правоохоронних органів, учасників АТО та громадськості.
Передусім Костянтин Бриль подякував правоохоронцям, бійцям Нацгвардії, ветеранам АТО та громадськості за їх активну позицію та недопущення масових бійок в області.
- Сьогодні ми зібралися для того, аби вислухати думки запоріжців з приводу того, що сталось у регіоні 9 травня. А також почути побажання на майбутнє, аби в Запорізькій області не повторювалися провокації та сутички. У минулі роки влада та правоохоронці проводили активну роботу, аби запобігти розколу нашого суспільства. І хочу підкреслити, що наша сила - в єдності та порозумінні. Нині, оцінюючи реакцію запоріжців на події в Мелітополі, Дніпрорудному та Запоріжжі, хочу наголосити, ми не маємо забувати, що в подіях 9 травня в першу чергу винні не правоохоронці, а провокатори. Ми маємо шукати не цапа-відбувайла, а зробити все, аби не допустити повторення заворушень. Адже попереду в нас ще чимало патріотично важливих свят, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
У свою чергу начальник Управління служби безпеки України в Запорізькій області Олександр Хілько зазначив, що результати, які нині бачать запоріжці, - лише верхівка айсберга. Власне Запорізький регіон виконав чимало важливої роботи задля запобігання масових заворушень. А без цього проблем могло виникнути набагато більше.
За словами начальника ГУ Націполіції в Запорізькій області Олега Золотоноші, найважливіше, що в Запорізькій області не було допущено кровопролиття. Крім цього, не було зафіксовано присутності так званих "тітушок". Загалом у Мелітополі було вжито всіх необхідних заходів. Єдиним виключенням стала бездіяльність місцевого керівника Нацполіції. Нині його відсторонено від виконання службових обов'язків. Крім цього, розпочато службову перевірку і до діяльності правоохоронців підключено двох представників громадськості. Остаточне рішення буде прийнято наприкінці місяця. Також відкрито кримінальне провадження за використання забороненої символіки. Нині головною перешкодою в діяльності правоохоронців залишаються законодавчі колізії та відсутність чітко визначених запобіжних заходів при провокаціях.
За результатами засідання його учасники вирішили підготувати проект звернення депутатів обласної ради на адресу Верховної Ради України з проханням якомога скоріше прийняти рішення щодо унеможливлення використання радянської атрибутики під час масових заходів, а також визначитися з мірами покарання за порушення цих законів.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю