Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Запорізькі школи впроваджують новий освітній простір

26 квітня 2017 - 11:59

2017 рік – рік впровадження секторальної децентралізації. До громади повинна прийти нова якість послуг. І освітня послуга – одна з найголовніших та найперших. Мінрегіон та Міністерство освіти розпочали розробку та впровадження спільного проекту створення нового освітнього простору в 200 школах України. Про це йшла мова під час спільного селектору з головами облдержадміністрацій Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка та Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. У селекторі взяли участь заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков, директори Департаментів та структурних підрозділів ОДА.

Для впровадження проекту передбачено декілька джерел фінансування: кошти Державного фонду регіонального розвитку (передбачено 3,5 млрд. грн.), субвенція на формування інфраструктури територіальної громади (1,5 млрд. грн.), субвенція з держбюджету на соціально-економічний розвиток окремих територій (4 млрд. грн.), освітня субвенція, місцеві бюджети, кошти міжнародної технічної допомоги.

- Найбільш перспективним та вигідним для області є формування освітнього простору в об’єднаних територіальних громадах. Це дозволить на початковому етапі максимально оптимізувати інфраструктуру та ефективно інвестувати кошти. За однакових умов при виборі школи для участі в проекті перевага надається навчальному закладу, який знаходиться в громаді. Адже наша мета – будувати освітній простір саме в опорних школах у територіальних громадах. На сьогодні в областях уже функціонує 178 опорних закладів та 511 їхніх філій. 39 з них в ОТГ, – зазначив Віце-прем’єр.

Геннадій Зубко повідомив, що головними завдання Мінрегіону в цих проектах є будівельні роботи (реконструкція, капітальний ремонт із запровадженням енергоефективних заходів), встановлення обладнання та програмного забезпечення, проведення швидкісного інтернету, Wi-Fi, створення умов для інклюзивного навчання, ремонт під’їзних доріг до навчальних закладів, створення безбар’єрного простору в таких проектах. 

У 50 із 200 шкіл, в яких буде створено новий освітній простір цього року, МОН також впроваджуватиме нові освітні програми та матеріали для першого класу Нової української школи.

- Пілотні школи та вчителі першого класу, що там викладають, стануть першопрохідцями. Саме вони апробують новий стандарт початкової школи, програми та освітні матеріали, що застосовуватимуться у навчальному процесі. На основі їхніх зауважень будуть сформульовані зміни та поправки до пілотних матеріалів, після чого вони будуть запроваджені по всій Україні у 2018 році, коли перший клас піде в Нову Українську Школу, – пояснила Лілія Гриневич.

Пілотний проект упровадження інклюзивного середовища вже стартував у 19 школах Запорізької області. Успішні результати проекту спонукали в 2017 році залучити до ініціативи заклади Дніпропетровської, Житомирської  та Хмельницької областей.

Формула Нової української школи складається з восьми базових компонентів: нового змісту освіти, заснованого на формуванні компетентностей, необхідної для успішної самореалізації в суспільстві; педагогіки, що ґрунтується на партнерстві між учнем, учителем і батьками; мотивованого вчителя, який має свободу творчості та розвивається професійно; орієнтації на потреби учня в освітньому процесі, дитиноцентризму; наскрізного процесу виховання, який формує цінності; нової структури школи, яка дозволяє добре засвоїти новий зміст і набути компетентності для життя; децентралізації та ефективного управління, що надасть школі реальну автономію; справедливого розподілу публічних коштів, який забезпечує рівний доступ усіх дітей до якісної освіти.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1059-го дня війн

«Діалог влади та бізнесу»: крафтові виробники Запоріжжя розраховують на підтримку

Для покращення централізованого водопостачання: триває капремонт магістрального водогону в Кушугумській громаді

Військовослужбовці мають право на безоплатне зуболікування й зубопротезування: як отримати послугу, роз’яснила НСЗУ

Як виправити показання споживання електроенергії: пояснила речниця ПАТ «Запоріжжяобленерго»

Робоча група «Прозорість і підзвітність»: закупівлі пального мають відбуватися прозоро

Координаційна рада з питань утвердження національної та громадянської ідентичності при ЗОДА: плани й цілі на 2025 рік

«Національний кешбек»: українці накопичили 1 мільярд гривень за час дії програми

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 17.01.2025

Впродовж доби окупанти завдали 515 ударів по 8 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1058-го дня війн

Наслідки масованих обстрілів Запоріжжя: як допомагають пораненим та людям, що втратили житло