За участі голови облдержадміністрації Костянтина Бриля в прокуратурі Запорізької області відбулась міжвідомча нарада «Про стан протидії правопорушенням у сфері поводження з твердими побутовими відходами в Запорізькій області».
За словами прокурора області Валерія Романова, накопичення та ліквідація твердих побутових відходів є однією з найбільших загроз екобезпеці всієї держави.
- Щорічно в Україні утворюється біля 10 тон відходів у розрахунку на душу населення, проти 5,5 тон відходів на душу населення в країнах Євросоюзу. Ці показниками викликають серйозне занепокоєння, приймаючи до уваги вкрай недостатній рівень їх утилізації та знешкодження, - наголосив прокурор Запорізької області Валерій Романов.
Окремо прокурор нагадав про події минулого року, коли на Грибовицькому звалищі Львівської області сталась пожежа та обвали сміття, через які загинули троє рятувальників. Власне у Запорізькому регіоні можна констатувати, що ефективної системи управління відходами споживання не побудовано. Лише в незначній частині населених пунктів налагоджено відносно ефективний збір та вивезення побутового сміття.
Валерій Романов підкреслив, що в Запорізькій області невідкладного покращання потребує стан прокурорського нагляду за розслідуванням слідчими поліції проваджень за фактами забруднення земель, адже у жодному із 23, розпочатих за два минулі роки, обвинувальні акти до суду не скеровано. Це стосується провадження Токмацької місцевої прокуратури стосовно так званих «караванів щастя» із львівським сміттям у Гуляйполі. Чи Запорізької місцевої прокуратури №1 за фактом самовільного зайняття та забруднення земельної ділянки ТОВ «Умвельт Запоріжжя».
В свою чергу голова облдержадміністрації Костянтин Бриль також підкреслив, що у Запорізькій області проблема сміттєзвалищ є дуже актуальною.
- На жаль, проблема сміття отримала не тільки екологічний, а і політичний відтінок. Тож маю надію, що правоохоронці ретельно поставляться до розслідування проблемних справ. Крім того, нині сміттєзвалища Запорізької області заповнені в середньому на 80%. І влада на місцях отримала завдання заздалегідь готувати нові майданчики та методи знищення сміття, з використанням місцевого, обласного та держбюджетів, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
За результатами наради було прийнято рішення про посилення роботи у напрямку притягнення до відповідальності осіб, винних у вчиненні екологічних злочинів. А також активізації зусиль влади щодо створення сучасних сміттєзбиральних та сміттєпереробних напрямків.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю