У Запорізькій області розпочалися приготування до відзначення двох святкових дат - Дня пам'яті та примирення 8 травня та Дня Перемоги 9 травня. Завдання обласної виконавчої влади та кожного посадовця – виключити політизацію святкових заходів та подякувати за подвиг кожному ветерану та учаснику бойових дій. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін під час робочої наради з керівниками департаментів та структурних підрозділів ОДА.
Цього року День Перемоги, як і минулого, відзначатиметься без параду. Водночас 8 та 9 травня в області планується проведення низки святкових заходів - мітингів, реквіємів, вечорів пам’яті тощо.
Основний урочистий захід відбудеться в обласному центрі. У Запорізькому українському музично-драматичному театрі імені В.Г. Магара 4 травня заплановано проведення вже 18-го благодійного телемарафону «Пам’ять». Також традиційно буде вшановано ветеранів на мітингах, які пройдуть 5 травня біля історико-меморіальних комплексів «Скорботна мати» та «Переправа». Символічним поєднанням трагічних та героїчних моментів війни стануть заходи на Алеї Слави та у Парку Перемоги 8 та 9 травня.
Також планується відвідування учасників Другої світової війни керівниками обласної державної адміністрації та обласної ради за місцем проживання. Особливу увагу буде приділено привітанню ветеранів війни, що перебувають у будинках-інтернатах для громадян похилого віку та інвалідів, геріатричних пансіонатах, стаціонарних відділеннях територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг).
До Дня Перемоги учасникам, які безпосередньо приймали участь у бойових діях Другої світової війни, з обласного бюджету буде надано щорічну грошову допомогу у розмірі 500 грн. кожному. Окрім цього, з державного бюджету передбачено 41,5 млн. грн. для надання матеріальної допомоги учасникам бойових дій.
- Необхідно особисто привітати тих учасників бойових дій, які не зможуть самостійно відвідати святкові заходи, тим, хто наразі знаходиться на лікуванні. У нас в області залишилося не так багато безпосередньо учасників Другої Світової війни, їм треба приділити особливу увагу. Також ми будемо звертатися до усіх політичних партій, щоб на травневі свята уникнути будь-якої партійної символіки, - підбив підсумки Едуард Гугнін.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю