З нагоди Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів до Поклінного хреста біля вокзалу «Запоріжжя-2» прийшли ветерани Другої світової війни, колишні бранці нацизму, школярі та студенти, представники обласної та міської влади.
У 1941 – 1943 роках на примусову працю до нацистської Німеччини було відправлено понад 160 тисяч жителів Запорізької області. Багато з них загинули, а ті, хто повернувся, пережили репресії та знущання комуністичного режиму.
Коли добігали останні дні третього рейху, нацистське командування ухвалило нелюдське рішення про знищення всіх в’язнів концтаборів. 11 квітня 1945 року о третій годині ночі розпочалося повстання у Бухенвальді. Повстанців підтримали передові загони союзних та радянських військ. Від неминучої смерті було врятовано майже 100 тисяч ув’язнених. Згодом було звільнено концтабори Заксенхаузен, Дахау, Равенсбрюк та інші. Всього з 1933 по 1945 роки гітлерівці ув’язнили понад 20 мільйонів людей у 30 країнах світу, 12 мільйонів із них загинули.
- Пам’ять про ті страшні роки єднає нас, надихає на боротьбу за цінності свободи та демократії, проти будь-яких проявів тоталітарної ідеології. Ми схиляємо голову перед переможцями нацизму, маємо шанобливо ставитися до представників старшого покоління, відкривати правду про трагічні та героїчні сторінки історії Українського народу в Другій світовій війні, - зазначив заступник голови облдержадміністрації Едуард Гугнін.
Згадали у про людей, які не повернулися з нацистської неволі, секретар Запорізької міської ради Руслан Підорич, керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Володимир Подорожко, голова районної адміністрації Валерій Мостовий.
Молебень за загиблими провів архієпископ Запорізький та Мелітопольський Української Православної церкви Лука. Жертв нацизму учасники жалобного мітингу вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до Поклінного хреста.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю