Це стане можливим завдяки прийняттю Програми забезпечення потреб суспільства Запорізької області за рахунок використання вертольотної техніки на 2017-2021 роки.
Запорізька область має одну з найбільших в Україні в географічному плані протяжність берегової смуги водних об’єктів - понад 400 кілометрів. Особливо велику небезпеку становлять курорти, розташовані на узбережжі Азовського моря та Каховського водосховища, на яких протягом 2015-2016 років виникло 662 надзвичайні події, під час яких загинули 144 людини.
За словами директора Департаменту промисловості та розвитку інфраструктури облдержадміністрації Андрія Антонова, для мінімізації кількості загиблих та зниклих безвісти необхідно залучення авіації до пошуку зниклих людей та надання потерпілим своєчасної першої невідкладної допомоги у важкодоступних місцях.
У Запорізькій області в середньому протягом року здійснюється понад 1000 викликів реанімаційних бригад, з них не менше 40 % - у віддалені райони області. Наразі доставка бригади медиків до місця події здійснюється лише автомобільним транспортом. Проте транспортування постраждалих автомобільним транспортом займає багато дорогоцінного часу та деколи погіршує стан пацієнта.
Для оперативного проведення пошукових та аварійно-рятувальних робіт в акваторіях Каховського водосховища та Азовського моря (вздовж берегової смуги території Запорізької області), надання екстреної медичної допомоги, гасіння лісових пожеж, а також боротьби з браконьєрами, виконання завдань силових відомств тощо необхідна дислокація вертольотів (наприклад, Мі-2, Мі-8МТ) на аеродромах Запорізької області (наприклад, у м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Мелітополь).
- Програма включає заходи організаційного характеру, які не потребують фінансування та спрямовані на створення умов для поширення використання вертольотної техніки в Запорізькій області. Розв’язання багатьох зазначених проблем можна здійснювати шляхом створення умов для залучення вертольотної техніки в системі оперативного реагування сил і засобів територіальної підсистеми Єдиної державної системи цивільного захисту України, з метою надання екстреної медичної допомоги на сучасному рівні, гасіння лісових пожеж, виконання рейдів під час нересту риби, виконання заходів з протидії терористичним та диверсійним атакам на об’єктах критичної інфраструктури Запорізької області, - зазначив Андрій Антонов.
Виконання заходів Програми планується здійснити поетапно протягом 2017-2021 років.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю