Завдяки сприятливим погодним умовам у господарствах області триває активна фаза весняно-польових робіт: підготовка ґрунту, сівба ранніх ярих зернових та зернобобових, догляд за плодовими культурами, підживлення сільгоспкультур та внесення добрив. На цей час підживлено 659 тис. га площ озимих або 95 % до прогнозу, в тому числі озимий ріпак - на площі 27.4 тис. га або 93 %.
Посів ранніх ярих зернових та зернобобових культур проведено на площі 163.6 тис. га або 90 % до прогнозу (183 тис. га). Завершено сівбу ярих у дев’яти районах області: Бердянському, Василівському, Великобілозерському, Кам'янсько-Дніпровському, Мелітопольському, Оріхівському, Пологівському, Приазовському та Приморському.
Зокрема, ярим ячменем засіяно 106.4 тис. га або 79 % до прогнозу (134 тис. га). Посів завершено у Кам'янсько-Дніпровському, Мелітопольському, Михайлівському, Приазовському районах.
Яру пшеницю посіяно на площі 850 га або 32 % до прогнозу (2,62 тис. га); овес – на 1,1 тис. га або 49 % до прогнозу (2,27 тис. га); горох – на 55,2 тис. га або 126 % до прогнозу (43,8 тис. га).
Загалом прогнозована посівна площа під урожай 2017 року становитиме 877 тис. га.
На ранніх посівах ярого ячменю відмічено сходи, на більш пізніх – проростання зерна. Стан посівів добрий та задовільний.
На посівах гірчиці з'явилися сходи.
У люцерни відмічено початок росту стебла. Висота рослин у середньому становила 5 см. Стан посівів добрий.
Упродовж зимового періоду несприятливих умов для перезимівлі плодових культур не спостерігалось. Після чергової хвилі холоду (зниження мінімальної температури повітря до 15-21° морозу) агрометеорологи метеостанцій області брали зразки гілок плодових культур на відрощування, пошкодження бруньок у зразках не виявлено.
У нинішньому році набухання бруньок у плодових культур було відмічено на 1.5-3.5 тижні раніше звичайних строків – у першій декаді березня, у центральних та північно-східних районах області – у кінці третьої декади березня. У цей же період на решті території спостерігалося розпускання бруньок.
Враховуючи темпи накопичення ефективного тепла, дійсний стан та розвиток плодових культур, відповідно до агрометеорологічних розрахунків цвітіння плодових культур очікується у строки, близькі до звичайних: абрикосу -12-16 квітня, груші – 22-26 квітня, вишні та черешні -24-28 квітня, яблуні – 28 квітня-2 травня.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю