Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Проти дифтерії та коклюшу в області зроблено щеплення 42 тис. дітей

24 березня 2017 - 08:47

Проти дифтерії та коклюшу в області зроблено щеплення 42 тис. дітей

До Запорізької області у 2016 році шляхом централізованого постачання надійшли вакцини АКДП (для профілактики дифтерії, коклюшу та правця) у кількості 99520 доз, що становить 94,6 % від річної потреби, та вакцина «Пентаксим» - 22 % від річної потреби.

Як повідомили в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації, з  урахуванням кількості вакцини АКДП, якої було закуплено за рахунок коштів місцевих бюджетів  11218 доз, річна забезпеченість на теперішній час становить 105,3 %.

За станом на 01 січня 2017 року в області залишилося 81392 дози АКДП, що відповідає 38,7% річної потреби цього року.

Також у другому півріччі (липень, жовтень, листопад) 2016 року отримано АКДП анатоксин у кількості 415650 доз, що відповідає 110,4% від річної потреби 2016 року. Залишок на 01 січня 2017 року склав 376635 доз, що становить 98% від потреби поточного року. Цей препарат використовується для профілактики дифтерії і правцю дітям, починаючи з семи років,  та дорослим.

У вересні 2016 року отримано АКДП анатоксин у кількості 45500 доз, що відповідає 120,7% від річної потреби. Залишок сягає 129% від потреби 2017 року. АКДП анатоксин використовується для профілактики дифтерії і правцю дітям шестирічного віку.

Для проведення щеплень проти дифтерії, правцю та коклюшу можуть використовуватися кілька вакцин: АКДП, Інфанрикс, Бустрикс, Інфанрикс+ІПВ, Пентаксим, Інфанрикс-Гекса.

За інформацією спеціалізованих міжнародних організацій, які відповідно до законодавства здійснюють централізовану закупівлю вакцин для проведення обов'язкових профілактичних щеплень, централізованої закупівлі комбінованих вакцин з ацелюлярним компонентом до 2019 року не заплановано.

З усіх вищеперелічених вакцин найбільш реакгогенною є АКДП у зв’язку з наявністю у її складі цільноклітинного кашлюкового компоненту, що забезпечує формування найбільш стійкого імунітету.

Вакцина АКДП використовувалась у попередні роки закладами охорони здоров’я для проведення первинного вакцинального комплексу до появи комбінованих вакцин. З 2004 року нарівні з АКДП почали використовувати вакцину Інфанрикс, у подальшому - Пентаксим для перших двох щеплень та АКДП або Інфанрикс для 3-4 щеплення.

Вакцина АКДП, яка використовується в Україні, виробництва Індії, відповідає світовим стандартам та рекомендована Всесвітньою організацією охорони здоров'я до використання.    

3 жовтня 2016 року по лютий 2017 року в області проведено щеплення вакциною АКДП понад 42 тисячам дітей. З них 7%  мали реакції на щеплення від слабих місцевих реакцій (припухлість та почервоніння в місці введення) до сильних загальних (підвищення температури тіла до 39 градусів і вище та інше), які протягом 2-3 діб припинялись без додаткового медичного втручання. Слід зазначити, що будь-яких ускладнень на введення АКДП в області не реєструвалось.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров'я України «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів» закладами охорони здоров’я за бажанням батьків може бути зроблено щеплення вакциною, придбаною за кошти батьків, яка реалізується через аптечну мережу.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми