Розпорядженням голови облдержадміністрації затверджено план обласних заходів щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції на 2017-2018 роки.
На структурні підрозділи виконавчої влади відповідно до функціональних обов’язків покладено завдання забезпечити надання повного комплексу соціальних послуг учасникам АТО: медичних, психологічних, освітніх, з працевлаштування тощо.
Так, продовжиться робота телефонних «гарячих» ліній для надання консультативної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей у частині сприяння працевлаштуванню, надання їм послуг за принципом «єдиного вікна», а також для надання соціальних та медичних послуг з виїздом у місця проживання демобілізованих військовослужбовців.
У сфері медичного обслуговування передбачено проведення обов’язкового медичного огляду військовослужбовців, звільнених у запас (демобілізованих), та направлення їх у разі виявлення порушень у стані здоров’я на стаціонарне обстеження; забезпечення медичного супроводу демобілізованих військовослужбовців, надання всебічної допомоги у проходженні медико-соціальних експертних комісій; надання учасникам АТО першочергового санаторно-курортного лікування.
Учасники АТО можуть розраховувати на допомогу в оформленні документів, необхідних для встановлення статусу, у тому числі членам сімей загиблих бійців; безоплатну первинну допомогу через правові громадські приймальні.
Відповідним службам доручено вивчати умови проживання сімей загиблих учасників АТО та у разі потреби забезпечити постановку їх на облік для отримання житла; здійснювати постійний моніторинг стану проведення протезування військовослужбовців та їх першочергового забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
Заплановано також запровадити ведення окремого обліку пенсійного забезпечення військовослужбовців - учасників бойових дій та членів сімей загиблих в АТО; забезпечити психологічний супровід та соціально-побутовий патронаж дітей шкільного віку з сімей учасників АТО; сприяти першочерговому забезпеченню дошкільною освітою дітей із числа сімей учасників АТО, оздоровленням та відпочинком.
У центрі уваги залишається питання забезпечення передачі земельних ділянок в порядку безоплатної приватизації учасникам АТО.
Широкий спектр завдань стоїть перед службою зайнятості: організація та проведення для демобілізованих військовослужбовців спеціальних семінарів та тренінгів щодо вибору професій, актуальних на місцевому ринку праці; працевлаштування учасників АТО на вакантні та новостворені робочі місця; забезпечення в найкоротші строки оформлення допомоги по безробіттю та сприяння в започаткуванні демобілізованими військовослужбовцями власної справи шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.
Також для осіб, які звільняються з військової служби після участі в проведенні АТО, передбачено професійну підготовку, перепідготовку або підвищення кваліфікації відповідно до потреб ринку праці; видача ваучерів для їх перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації з метою підвищення їх конкурентоспроможності на ринку праці.
На всі органи місцевої влади покладено завдання сприяти волонтерській діяльності щодо проведення заходів з реабілітації та соціальної адаптації демобілізованих військовослужбовців.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю