Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Племзавод «Степний» ділиться досвідом свого успіху з тваринниками з інших регіонів

20 березня 2017 - 12:50

Як ефективно збільшити надої та зменшити витрати при виробництві молока – такою була тема семінару-наради, яка відбулася у провідному господарстві галузі  - ПАТ «Племзавод «Степний» Кам'янсько - Дніпровського району. Захід організовано Департаментом агропромислового розвитку обласної державної адміністрації спільно з Українською корпорацією "Тваринпром" м. Київ, а його учасниками стали не лише запорізькі фахівці, а й керівники та спеціалісти сільгосппідприємств із Дніпропетровської, Херсонської,  Вінницької та Миколаївської областей.

Місце проведення регіонального семінару вибрано не випадково, адже «Племзавод «Степний» є визнаним  лідером і входить до  Асоціації виробників молока України та Української корпорації "Тваринпром".

У господарстві з кожним роком збільшується виробництво молока та м'яса, нарощується поголів'я великої рогатої худоби та свиней, зростає продуктивність дійної череди корів. 

У 2016 році племзаводом вироблено 1,7 тис. тонн м'яса у живій вазі, молока - 7,0 тис. тонн, надій молока на одну корову склав 10874 кг, що на     1267 кг більше минулорічного показника.

На сьогодні тут утримується  1766 голів великої рогатої худоби,  в тому числі 750 корів та 7566 голів свиней.

Середньодобовий надій на одну корову складає 29,1 кг при середньому по області 16,2 кг.

При цьому господарство має статуси племінного заводу по вирощуванню поголів'я великої рогатої худоби української чорно-рябої  молочної породи та племінного заводу по вирощуванню поголів'я свиней породи великої білої, ландрас та дюрок, забезпечує племінним поголів’ям не тільки потреби  регіону, а й за його межі.

Учасники семінару розглянули питання ефективної годівлі корів та їх утримання, проблеми неплідності корів ,захисту молочної продуктивності від втрат, пов’язаних  із зовнішніми  та  внутрішніми  паразитами, удосконалення технології заготівлі кормів.

Перед слухачами виступили науковці Вінницького інституту кормів, компаній Афімілк (Ізраїль),  ТОВ «Текро», ТОВ «Байєр», ТОВ «Астіон Груп», ТОВ «Агровед»” та  ТОВ «Прогресивні Аграрні Технології».

Після пленарної частини учасники  оглянули  молочний  комплекс, умови утримання та вирощування молодняка великої рогатої худоби, зберігання та використання кормів, комбікормовий  та   молочний  заводи, доїльний зал під час доїння корів. Також мали можливість провести дегустацію молочної та м'ясної продукції, яка виробляється у господарстві.

Підбиваючи підсумки семінару, генеральний директор ПАТ «Племзавод «Степний» Анатолій Волков наголосив, що досягнення господарства стали можливими завдяки впровадженню передових методів господарювання, практичному застосуванню останніх досягнень науки й техніки,  активному використанню новітніх технологій, що в свою чергу дозволяє піднімати життєвий рівень сільського населення.

 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю

Читайте також

Христос народився! Славімо його!

У п’ятьох людей виявили онкозахворювання на ранній стадії: підбито підсумки міського пілотного проєкту «Онкоскринінг на рівні закладів охорони здоров’я»

Руханки на перервах, безоплатне харчування та група продовженого дня: у «підземній» школі в Запоріжжі триває освітній процес

Через що можуть скасувати пенсію та як пройти ідентифікацію: роз’яснення від Пенсійного фонду України

Пункти незламності в Запоріжжі готові приймати відвідувачів цілодобово: за необхідності вони розгорнуть додаткові потужності

В Запоріжжі через несприятливі погодні умови може відчуватися неприємний запах

Програма перекваліфікації жінок на операторів сільськогосподарської техніки: відкрито конкурс

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 24.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 200 ударів по 13 населених пунктах Запорізької області.

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 1034-го дня війни

Як скористатися державними послугами після кібератаки?

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади» – від експериментального проєкту до державної програми