Про це голова облдержадміністрації Костянтин Бриль заявив під час засідання обласної виїзної приймальні з розгляду звернень суб’єктів підприємницької діяльності у Приморському районі.
У першу чергу глава регіону звернувся до місцевої громади з роз'ясненнями ситуації, загострення якої нині спостерігається на території всієї України. А саме – питання блокади.
- Деякі народні депутати та політичні діячі намагаються заробити собі політичні дивіденди та чомусь роблять це, граючи на руку ворогам України. Нині у нас намагаються забрати Донбас та ще й примушують купувати його надра. Хочу наголосити, що нині нам потрібна блокада імпорту не енергоносіїв, а зброї та техніки. Проте ми не можемо відвернутись від наших земляків та ізолювати окуповані ворогом території. Наприклад, жителі Маріуполя – 500 тисяч людей - сьогодні отримують водо- та енергопостачання з Донеччини. І заблокувавши лінію розмежування, ми поставимо під удар своїх же земляків. Більше того, якщо ми погодимось на блокування, то це говоритиме про готовність України до відокремлення Донбасу. Між іншим, протягом 2016 року підприємства Донецької та Луганської областей сплатили до держбюджету України більше 30 мільярдів гривень податків. Тож розкол суспільства є просто не вигідним та неприпустимим для всіх нас. І ми маємо відрізняти торгівлю від контрабанди, правду від брехні та патріотизм від популізму, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
У рамках роботи виїзної приймальні фахівці ГУ ДФС України в Запорізькій області надали роз'яснення щодо змін у податковому законодавстві та порядку оподаткування мінімальної заробітної плати найманого працівника, порядку сплати єдиного соціального внеску.
Заступник директора Департаменту - начальник управління виробництва тваринницької продукції та харчової промисловості Департаменту агропромислового розвитку ОДА Людмила Щербина повідомила про відсутність бюджетних дотацій у галузі тваринництва для фізичних осіб – сільгосптоваровиробників (за молодняк ВРХ та доїльні апарати), а також про відсутність доступу до отримання бюджетних дотацій малих підприємств, які не є платниками ПДВ, але виробляють сільгосппродукцію.
Не меншу увагу представники місцевого бізнесу звернули на проблему з утилізації непридатних та заборонених для використання в сільському господарстві хімічних засобів захисту рослин, а також порядок здійснення перевірок суб'єктів підприємницької діяльності і застосування фінансових санкцій до підприємців за порушення законодавства у сфері зайнятості.
Дуже важливим питанням для аграріїв лишається відсутність інформації про якісний та кількісний склад посівного матеріалу та проведення в оптимальні строки посівної кампанії через реформування державних насіннєвих інспекцій, зокрема, закриття в Приморському районі такої служби. За словами начальника відділу атестації, сертифікації та аналітичної роботи управління контролю у сфері насінництва та розсадництва ГУ Держпродспоживслужби в Запорізькій області Катерини Головко, на сьогодні робота таких лабораторій цілком залежить від відсутнього нині державного фінансування, а отже для проведення експертиз та отримання сертифікатів аграрії змушені звертатися до приватних лабораторій.
У ході обговорення Костянтин Бриль підкреслив важливість створення таких лабораторій у кожному районі області.
- Вважаю, що ми маємо докласти максимум зусиль, аби зберегти фонди насіннєвого матеріалу в регіоні. За умови співфінансування з державного, обласного та районного бюджетів ми зможемо відкрити свої лабораторії в кожному районі Запорізької області, що дозволить створити належні умови роботи для наших аграріїв, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю