Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Іноземні кошти допомагають сучасно обладнати центри первинної медико-санітарної допомоги

19 січня 2017 - 11:57

Іноземні кошти допомагають сучасно обладнати центри первинної медико-санітарної допомоги

Підбито підсумки реалізації в  області  субпроекту «Вдосконалення медичної допомоги хворим з хворобами системи кровообігу в Запорізькій області на 2015-2017 роки», який спрямований на розвиток і зміцнення первинної медико-санітарної допомоги, яка  надається 32 центрами ПМСД.

Проект розрахований на два роки (липень 2015 – вересень 2017) з обсягом фінансування з боку Світового банку до 4 млн. дол. США і співфінансуванням з боку регіону щонайменше 10% вартості субпроекту.

У 2016 році підготовлено й розпочато процес закупівель на суму 3031 тис. дол. США, що складає 76% очікуваної вартості проекту.

За ці кошти здійснюється закупівля мультимедійного обладнання для покращеного ведення пацієнтів з хворобами системи кровообігу в усіх 32 центрах ПМСД. Зокрема, було придбано ноутбуки, принтери та сканери для кожного центру.  Один комплект такого  обладнання коштує близько 45 тис. грн..

Крім  цього, в рамках Всесвітнього дня боротьби з артеріальною гіпертензією в Запорізькій області проведено декаду профілактики артеріальної гіпертензії «Знай свої цифри», до якої були залучені всі заклади первинної медико-санітарної допомоги області, аптечні мережі та вищі медичні навчальні заклади. Кожен житель  області мав можливість безкоштовно, в зручному для нього місці, виміряти свій артеріальний тиск, зріст, вагу, індекс маси тіла, прослухати кваліфіковані рекомендації щодо модифікації способу життя, відмови від паління, дотримання принципів раціонального харчування, зменшення маси тіла та боротьби зі стресом, а також отримати будь-яку інформацію щодо свого захворювання. За підсумками декади профілактики було проведено вимірювання артеріального тиску 69477 особам. У 22159 з них (31,9%)  було виявлено підвищений рівень артеріального тиску, причому 2637 (11,9%) людей дізналися про свій підвищений тиск уперше в житті.

Головними принципами у розподілі ресурсів проекту серед учасників є врахування їх активності, відповідальності, попереднього досвіду, спроможності до залучення місцевих громад, командної роботи та орієнтації на потреби пацієнтів і населення в цілому.

Як зазначили в Департаменті охорони здоров'я облдержадміністрації, набутий  досвід, міжнародні правила і процедури Світового банку забезпечують здійснення прозорих, відкритих і конкурентних закупівель. Досвід управління проектами в охороні здоров'я, застосування сучасних підходів до навчання лікарів,  нові навички консультування пацієнтів – це також фактори, що поступово змінюють вітчизняну медицину. І цей досвід є такою ж вагомою інвестицією в розвиток українського суспільства, як і закуплене за кошти позики обладнання.

 

Управління у справах преси та інформації

Читайте також

В Запоріжжі відкрили регіональний офіс «Зроблено в Україні» для підтримки економіки під час війни

Запоріжжя відвідав тимчасово виконуючий обовʼязки міністра молоді та спорту України Матвій Бідний – обговорили перспективи розвитку спорту в прифронтовому регіоні

В Запоріжжі відзначили кращих поліцейських

Спільна робота Запорізької ОДА, бізнесу та волонтерів: військовим передали велику партію автівок

Як здійснюються лікарняні виплати у 2024 році

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області

В Запоріжжі привітали 76 золотих медалістів

Впродовж доби окупанти 272 рази вдарили по Запорізькій області

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 862-го дня війни

«Споживання зростає, дефіцит теж»: в Запорізькій області оновили графіки відключень

«З нас – шкільні автобуси, з вас – очне навчання», – голова Запорізької ОДА щодо організації навчання в Новомиколаївській громаді

Програма єОселя: жителі Запорізької області вже отримали 29 пільгових кредитів на 36 млн грн