Гаряча телефонна лінія Запорізької обласної державної адміністрації+38 0800 503 508
Гуманітарний штаб Запорізької області

Новини

Сільські книгозбірні: краще, ніж було, але гірше, ніж треба

25 вересня 2007 - 14:30

У минулому році вперше за останні півтора десятиліття на придбання нової літератури Центральній бібліотечній системі області виділено на 40 тисяч гривень більше у порівнянні з 2005 роком. Але обсяги фінансування цих потреб на душу сільського населення області не перевищують 20 копійок, що явно недостатньо, зазначалось на розширеному засіданні колегії управління культури і туризму облдержадміністрації, присвяченій зокрема і розгляду стану та перспектив сільських бібліотек області.

Саме різке погіршення стану книжкових фондів викликає особливу тривогу, зазначали під час засідання бібліотекарі. Як і раніше, відносно високий показник книгозабезпеченості сільських бібліотек досягається завдяки значній питомій вазі застарілої частини фондів, яка в багатьох закладах перевищує 80%. Через відсутність достатньої кількості коштів сільські бібліотеки в останнє десятиліття майже не одержували нової літератури. Ще й сьогодні не фінансується комплектування сільських книгозбірень у Куйбишевському, Веселівському, Гуляйпільскому, Михайлівському районах. Скорочувалась передплата на періодичні видання, у низці регіонів – до двох-трьох найменувань. Зараз ситуація з передплатою на періодичні видання стала дещо поліпшуватися. Наприклад, у Запорізькому районі сільські бібліотеки отримують 68 назв газет та 71 назву журналів, у Бердянському – відповідно 85 та 98, у Пологівському районі репертуар періодики складає 122 назви. На жаль, бібліотечний комплект для жителів Розівського, Веселівського та Якимівського районів обмежений трьома газетами. Значна частина читачів незадоволена галузевим складом фондів – відсутністю історичної, філологічної, педагогічної, іншої спеціалізованої літератури, попит на яку постійно зростає.

Начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Лариса Сізінцова, яка головувала на засіданні, нагадала присутнім керівникам бібліотечних установ, що саме зараз відбувається процес формування державного бюджету на 2008 рік, тому треба зробити все необхідне для того, щоб потреби галузі культури у головному фінансовому документі країни були враховані якнайповніше.

Загалом на початок 2007 року в Запорізькій області налічується 388 сільських книгозбірень, що становить 76% всієї загальнодоступної бібліотечної мережі регіону (цей показник відповідає загальнодержавному). Вони обслуговують 222,4 тисячі читачів або 51,7% сільського населення. Близько половини сільських населених пунктів мають стаціонарні бібліотеки, чверть територій охоплено нестаціонарними формами. Однак ще майже чверть поселень позбавлена бібліотечного обслуговування.

У минулому році було зареєстровано 1 мільйон відвідувань сільських книгозбірень.

 

Управління інформації та зв'язків з громадськістю

Читайте також

Звернення Володимира Зеленського наприкінці 983-го дня повномасштабного вторгнення

Українці зможуть придбати ліки та медичні вироби за програмою «єПідтримка»

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 02.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 237 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Діалог влади та бізнесу: на порядку денному – енергонезалежність в умовах воєнного часу

Гранти для ветеранів на відкриття та розвиток власної справи у Запорізькій області: оголошено конкурс

Мелітопольська міська рада підтримала президентський План Перемоги

Гаряча лінія Запорізької ОДА: громадяни отримали відповіді на свої питання

Мінсоцполітики працює над впровадженням нової системи соціального страхування – єПотенціал

Радіаційний фон в контрольних точках Запорізької області на 01.11.2024

Впродовж доби окупанти завдали 287 ударів по 9 населених пунктах Запорізької області

Можливість здобути нову професію: у Запоріжжі з’явиться кулінарний хаб