29 листопада у відділі мистецтв Запорізької обласної універсальної бібліотеки відкрилася виставка двох різнопланових авторів. Художниця Наталія Мартінес презентувала свою виставку „Імпрессо”, а майстриня Віра Бочар – колекцію авторських ляльок „Відлуння”.
Авторів представила завідуюча відділу мистецтв Запорізької обласної універсальної бібліотеки Олена Савкіна.
Професійна художниця Наталія Мартінес присвятила свою виставку мріям про Іспанію. Наталія захоплюється вивченням картин різних країн та історичних періодів, зараз із групою колег розписує стіни у Свято-Покровському кафедральному соборі Української православної церкви. Окрім картин за іспанськими мотивами, написаних маслом, художниця демонструє й графіку, виконану у змішаній техніці – спочатку вона малює кульковими ручками, а потім доопрацьовує роботи на комп’ютері.
Наталія Мартінес говорить:
- Виставка – відображення моїх особистих думок, мрій та фантазій про Іспанію, про роботи іспанських художників. Наприклад, мені захотілося зобразити колегу, художника Валерія Булата у вигляді іспанського гранта. Взагалі ж захоплення історією, живописом різних часів дуже допомагає у роботі. Зокрема, щоб зробити розпис храму ми вивчаємо багато зразків різних віків, старовинні та сучасні техніки. Доводиться багато створювати й оригінального, навіть орнаменти для стін. Окрім Іспанії, я захоплююся і культурою Японії, тож, можлива виставка і за східними фантазіями.
Майстриня Віра Бочар виготовляє ляльки з 2010 року. З 2011 року постійно бере участь у різних виставках у Запоріжжі та Києві – „Ляльковий вернісаж”, „Рукоділля та хобі” та інших. Є постійною учасницею та фіналісткою столичного конкурсу „Модна лялька”. Майстриня активно працює у клубі авторської ляльки „Аліса”, виставляє свої роботи на всіх святах та ярмарках в обласному центрі.
- Кожна лялька – це відлуння моїх особистих фантазій та мрій, - розповідає Віра Бочар. - На виставці представлені ляльки, виконані в різних техніках – пап’є-маше, текстиль, пластик. Всі роботи унікальні і індивідуальна. Немає двох однакових, усі зроблені вручну. Кожна лялька має свій характер, образ. Наприклад Марічка, в якої вишиванка оздоблена хрестиками менше міліметру. Чи Есмеральда, яку я зробила під враженням від відомого твору В. Гюго. В експозиції також - святкові прикраси, різдвяні янголи та символи новорічних свят.
Завідуюча відділу мистецтв Запорізької обласної універсальної бібліотеки Олена Савкіна запросила усіх запоріжців відвідати виставки, і, також, взяти участь у роботі „Майстерні Святого Миколая!”, яка відкривається на шостому поверсі бібліотеки 30 листопада. Там будуть робити та збирати подарунки для дітей соціальних категорій.