У червні 2016 року м. Мелітополь приєдналося до спільноти прогресивних міст, що підтримали Пекінську декларацію та задекларували пріоритетом свого розвитку підтримку освіти упродовж життя.
У цій якості м. Мелітополь у особі проректора з наукової роботи Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького доцента Сергія Прийми взяв участь у Першій Міжнародній конференції членів Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, яка відбулася в м. Ханчжоу (Китайська Народна Республіка). Її учасниками стали біля 100 представників міст – членів Глобальної мережі ЮНЕСКО, науковців з усього світу.
На конференції відбулося активне спілкування представників міст, презентація успішних практик з усього світу, обмін досвідом з упровадження основних положень Пекінської декларації та визначення пріоритетів на майбутнє.
З доповіддю виступив і доцент Сергій Прийма, який позиціонував Мелітополь як активне європейське місто, що представляє Україну на міжнародній арені, у тому числі і в Програмі Ради Європи «Інтеркультурні міста», презентував здобутки міста на шляху розвитку людського потенціалу через навчання упродовж життя, відзначив роль і місію МДПУ в цих процесах. Адже саме за ініціативи науковців МДПУ ім. Б. Хмельницького в рамках проекту прикладного дослідження «Розробка Концепції регіону, що навчається, як підґрунтя ефективної регіональної освітньої політики (на прикладі Запорізької області)», який отримав схвальну оцінку Наукової ради Міністерства освіти і науки України, і була підготовлена та відправлена заявка міста на вступ до Глобальної мережі ЮНЕСКО. Також спільно з Департаментом освіти і науки обласної державної адміністрації організовано та проведено Міжнародні дні освіти дорослих у Запорізькій області з епіцентром у Мелітополі.
Презентаційні матеріали з інформацією про Мелітополь були вручені Генеральному секретареві Національної комісії у справах ЮНЕСКО у КНР Mr. Yue Du, директору Інституту ЮНЕСКО з освіти впродовж життя Mr. Arne Carlsen та консультанту програми «Міста, що навчаються» Mr. Sung Lee.
Слід зауважити, що участь у конференції такого масштабу стала можливою завдяки тісній співпраці МДПУ з Інститутом ЮНЕСКО з освіти впродовж життя (м. Гамбург, Німеччина), представники якого нещодавно відвідали університет у рамках проведення Міжнародних днів освіти дорослих у Запорізькій області.
Довідково:
Глобальна мережа ЮНЕСКО міст, що навчаються, створена Інститутом ЮНЕСКО з освіти впродовж життя (м. Гамбург, Німеччина) відповідно до Пекінської декларації (2013). Її мета – сприяти спільнотам міста в розширенні індивідуальних прав і можливостей особистості в навчанні впродовж життя і, як наслідок, соціальній згуртованості та економічному зростанню міст, регіонів і країн. Мережа допомагає розвиткові діалогу між містами в питаннях політики, їх взаємному навчанню, сприяє встановленню зв’язків і партнерських відносин, забезпечує розвиток потенціалу, розробку засобів заохочення й визнання прогресу в створенні міста, що навчається. Важливо те, що мережа є міжнародною платформою для обміну інформацією, досвідом і кращими практиками побудови міст, що навчаються. Сьогодні до складу Глобальної мережі ЮНЕСКО міст, що навчаються, входять міста з Америки, Європи, Азії, Австралії. Близько 1000 міст з усього світу взяли курс на приєднання до Мережі, і лише 146 членів офіційно ввійшли до неї. Серед лідерів з упровадження освіти впродовж життя і м.Мелітополь – перше на пострадянському просторі місто – член Глобальної мережі ЮНЕСКО.
Управління у справах преси та інформації