Під час робочої поїздки до Мелітопольського району голова обласної державної адміністрації Костянтин Бриль провів зустріч з сільськими та селищним головами з питань децентралізації.
Як повідомила заступник голови - керівник апарату ОДА Зінаїда Бойко, відповідно до Перспективного плану формування територій громад на території Мелітопольського району частково визначено перспективи створення п’яти територіальних громад: Вознесенської, Костянтинівської, Новгородківської сільських, Новенської селищної та Мелітопольської міської.
Стосовно територій району, які не ввійшли до затвердженого Перспективного плану: Мирненська селищна рада, Новобогданівська, Промінівська, Світлодолинська, Семенівська, Терпіннівська сільські ради не прийняли рішення щодо підтримки та впровадження заходів з добровільного об’єднання територіальних громад.
Відповідно до розроблених фахівцями облдержадміністрації змін до Перспективного плану, які схвалені рішенням Запорізької обласної ради та направлені на затвердження до Кабінету Міністрів України, нині на території Мелітопольського району запроектовано створення семи територіальних громад. Водночас у районі до цього часу так і не було розпочато процес добровільного об'єднання територіальних громад.
За словами Костянтина Бриля, об'єднання громад є незворотнім для всієї України.
- Запорізький регіон увійшов в першу п'ятірку в питанні об'єднання громад у країні. Проте й досі не всі люди розуміють позитивні моменти цієї реформи. Нині обласна влада дослухалася до вимог на місцях і внесла зміни до перспективного плану. Крім того, ми не покинемо громади в майбутньому. Навпаки, ми виділяємо для них кошти, купуємо шкільні автобуси, підтримуємо їхні ініціативи. Більше того, саме громади отримують преференції для залучення інвесторів. Тож ви маєте визначитись, що ви обираєте – розвиток чи занепад ваших територій, - підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Очільник регіону також традиційно приділив увагу проблемам місцевого бізнесу. Під час засідання обласної виїзної приймальні з розгляду звернень суб’єктів підприємницької діяльності були обговорені питання, що стосувалися сфери діяльності ГУ Держгеокадастру.
Як повідомив Костянтин Бриль, більше 60% скарг у районах стосуються саме земельних питань та роботи органів Держгеокадастру.
- Вчора з керівника Запорізького управління Держгеокадастру Владислава Шляхового були зняті його обов'язки. Проте ми розуміємо, що йому на заміну прийде черговий виконуючий обов'язки. На жаль, зміною керівника ми не вирішимо всіх проблем, які існують на рівні Головного управління. Нині вся держава говорить про те, що потрібно передати земельні повноваження на місця. Проте залишається питання: кому саме? Тож у майбутньому землю в громадах у межах їх територій мають розподіляти місцеві жителі, тобто сама громади, - зазначив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Чимало питань у місцевих підприємців виникло і до роботи обленерго. Заступник начальника відділу з перспективного розвитку ВАТ «Запоріжжяобленерго» Максим Ткач повідомив, що нині робота підприємства через відсутність коштів знаходиться під загрозою зриву. Відповідно це відображається і на зарплатні працівників, і на матеріально-технічному забезпеченні підприємства.
Як повідомив Костянтин Бриль, розв’язання цієї проблеми зараз знаходиться на рівні центральної влади.
- Цієї п'ятниці в Кабінеті Міністрів України буде розглянуто проблему ВАТ «Запоріжжяобленерго» стосовно так званої «нульової ставки», аби території отримували певні залишки за надання послуг. Адже ми розуміємо, що з настанням зими підприємству потрібні власні кошти на обслуговування мереж. Проте хочу нагадати, що існуючі борги за електроенергію в основному накопичені потужними підприємствами. І відсутність коштів насамперед є результатом недопрацювання працівників обленерго з цими боржниками, - наголосив Костянтин Бриль.
Учасники зустрічі також обговорили проблеми несанкціонованого вирубування лісосмуг на території району, шляхи збереження лісових насаджень та порядок створення молочних кооперативів, облаштування пунктів приймання та охолодження молока від населення.
Управління у справах преси та інформації