За сім місяців поточного року вилучено з обігу майже 60 тонн небезпечної продукції тваринного походження, з якої понад 51 тонну утилізовано на Токмацькому ветсанзаводі. Про це на брифінгу в облдержадміністрації розповіла начальник управління ветеринарної медицини в Запорізькій області Валентина Стулова.
Вона запевнила журналістів, що якість продуктів на офіційних ринках та в торгівельній мережі не викликає сумніву, оскільки знаходиться під постійним пильним контролем ветеринарів. Зовсім інша ситуація на так званих стихійних ринках, куди, зазвичай, надходить м'ясо та молоко, які не відповідають ветвимогам. Присутній на брифінгу виконуючий обов'язки голови облдержадміністрації Валерій Черкаска, вчергове закликав населення не ризикувати своїм здоров'ям, купуючи товар на стихійних ринках.
Загалом ветеринарам області на цей час вдалося виконати основне своє завдання – забезпечити епізотичне благополуччя в Запорізькій області.
- Не було допущено виникнення гострих інфекційних захворюваннь, тобто високопатогенного пташинного грипу, сибірки, лептоспірозу, бруцельозу, класичної чуми свиней тощо, - зазначила Валентина Стулова. За її словами, нині активно провадиться профілактична робота з недопущення занесення на територію області збудників високопатогенного пташиного грипу та африканської чуми свиней, захворювання на яку зафіксовано в Грузії. Зокрема, вже зараз в усіх районах області проведено обстеження 129 свинарських господарств, виписано 30 приписів щодо усунення виявлених недоліків, відбулися одне засідання обласної й 17 районних надзвичайних протиепізотичних комісій, посилено державний інспекторський контроль у пунктах пропуску через державний кордон України.
Також ветеринарами постійно проводиться моніторинг на високопатогенний грип птиці. Станом на 6 серпня 2007 року досліджено 2329 проб сироваток крові домашньої птиці, 1871 проба – птиці приватних господарств, 254 - синантропної птиці, 200 - дикої птиці. Усі вони - з негативним результатом, тобто хвороби не зафіксовано.
Ще одним з чільних напрямків роботи ветеринарів області, є профілактика сказу серед тварин. Як розповіла Валентина Стулова, за шість місяців поточного року від цієї хвороби щеплено 65 тисяч собак, 25 тисяч котів, 2,4 тисячі голів великої рогатої худоби, розкладено понад 3600 принад проти сказу диких м'ясоїдних.
Довідка: загалом на території області станом на 1 липня поточного року налічується 179,3 тисячі голів великої рогатої худоби, 388,6 тисячі свиней, 58 тисяч овець та кіз, а також 5826 тисяч голів птиці.
Управління інформації та зв'язків з громадськістю