Представники районних державних адміністрацій Запорізької області отримали від голови ОДА Костянтина Бриля ключі від шкільних автобусів. Урочисте вручення відбулося в обласному центрі на площі перед філармонією.
Напередодні Дня вчителя новенькі спеціалізовані автобуси для перевезення школярів, що проживають у сільській місцевості, отримали Василівський, Веселівський, Гуляйпільський, Михайлівський, Новомиколаївський, Приазовський, Приморський, Чернігівський і Якимівський райони. А от Оріхівський район отримав одразу два, Мелітопольський – три автобуси, що залежить від потреб та можливостей співфінансування районів. Адже ці автобуси придбані на умовах 70% фінансування з державного і 30% - районного бюджетів.
Шкільна модифікація автобуса «Мрія» повністю відповідає вимогам ДСТУ, в тому числі суворим вимогам безпеки. Загальна пасажиромісткість одного автобуса – 31 місце для сидіння: 28 – для учнів, три – для супроводжуючих осіб. Вартість одного транспортного засобу становить 1 мільйон 320 тисяч гривень.
Як зазначив Костянтин Бриль, раніше розподіл співфінансування лягав більшим навантаженням на місцеві бюджети. Проте обласна влада наполягла на іншому принципі виділення коштів, аби сільські ради могли дозволити собі нові автобуси для школярів.
- Таке виділення державних коштів відбулося вперше за три роки. І воно є кращим підтвердженням підтримки освіти. На цьому ми не зупиняємось і плануємо й далі використовувати цю програму. В наступному році хотілося би подвоїти кількість придбаних автобусів. Нині ж у місцевих бюджетах залишились кошти на програму, також не використана державна субвенція. Тож у цьому році планується придбання ще п’ять автобусів. Зважаючи на реформу децентралізації, ми плануємо, що кожна нова громада має придбати автобус, - повідомив голова облдержадміністрації.
За даними Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, в новому 2016/2017 навчальному році на території області функціонує 584 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких навчається більше 159 тисяч учнів. У районах проведено оптимізацію мережі загальноосвітніх навчальних закладів: через демографічний спад мережа зменшилася на 16 закладів. Для забезпечення якісною освітою дітей у сільській місцевості створюється мережа опорних шкіл. Рішення про створення опорних шкіл з філіями ухвалено засновниками щодо чотирьох закладів, а саме: у Смирновській, Преображенській громадах, Чернігівському та Новомиколаївському районах.
Управління у справах преси та інформації